چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰

با انتشار فراخوانی؛

ستاد توسعه علوم از توسعه فناوری و پژوهش‌های کاربردی حوزه علوم شناختی حمایت می‌کند

توسعه علوم

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی در راستای اهداف و سیاست‌های راهبردی دومین فراخوان سال جاری حمایت از طرح‌های پژوهشی خود را منتشر کرد تا از پژوهش‌های پایه، کاربردی و توسعه فناوری پشتیبانی کند.

به گزارش مفدا، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در این فراخوان، خرید تجهیزات خارجی مورد حمایت قرار نمی‌گیرد و همچنین توسعه محصولات شناختی به همراه فناوری‌ها و تجهیزات مورد استفاده در پژوهش‌های شناختی در اولویت قرار دارد.
شورای پژوهشی ستاد در دومین فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی در سال جاری، بر اساس تحلیل طرح‌های دریافتی نتایج داوری، اطلاعات و تجارب کسب شده از تعامل با جامعه علمی کشور، رسیدن به دستاوردهای کاربردی در راستای اولویت‌ها را در برنامه قرار داده است.
دریافت طرح‌های پژوهشی در دومین فراخوان سال جاری ستاد توسعه علوم شناختی در دو دسته "الف" و "ب" انجام می‌شود، به طوری که طرح‌های دسته "الف" برای مجریان با سابقه فعالیت متمرکز در حوزه علوم شناختی است که با هدف حمایت از تعمیق و گسترش توسعه فن آوری، ارائه خدمات و انجام تحقیقات اصیل و در مرزهای دانش در حوزه علوم و فن آوری‌های شناختی تعریف شده است.
از سوی دیگر هدف از اجرای طرح‌های دسته "ج"، تشکیل هسته¬های تحقیقاتی در حوزه شناختی است و از طریق تعریف مجموعه‌ای از پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری برای دستیابی به یک هدف مشترک و مشخص در حوزه شناختی پیگیری می‌شود.
طرح‌های پژوهشی محققان در این فراخوان در زمینه پژوهش‌های کاربردی و بنیادی شناختی مبتنی بر نگاشت مغز، پژوهش در حوزه بالینی و علوم اعصاب شناختی، فن آوری شناختی برای ارزیابی و بازتوانی شناختی، توسعه فن آوری‌های شناختی مرتبط با ارتباط بین مغز و ماشین و مغز با مغز، مدل سازی شناختی، توسعه و بومی سازی و هنجاریابی آزمون‌های ارزیابی شناختی، روانشناسی شناختی، توسعه روش‌ها و ابزارهای توانبخشی شناختی، توسعه ابزارها و فن آوری‌های مطالعه رفتار زمانی –شبکه‌ای مغز، پژوهش‌های کاربردی و بنیادی در آموزش و پرورش شناختی، مدیریت شناختی و اقتصاد شناختی مورد حمایت قرار می‌گیرند.
ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی در دومین فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی در سال جاری، از تمامی محققان واجد شرایط دعوت کرده است بر اساس فایل راهنمای ثبت طرح پژوهشی، فرم متناسب پیشنهاد طرح خود را دریافت و تکمیل کرده و در بازه زمانی ۷/۰۸/۹۷ تا ۷/۰۹/۹۷ که غیر قابل تمدید است، از طریق کارتابل کاربری در سایت ستاد بارگذاری کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.