چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۱

مراسم معارفه دانشجویان جدید الورود علوم پزشکی یاسوج برگزار شد

معارفه 97

مراسم معارفه دانشجویان جدید الورود علوم پزشکی یاسوج به حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد.

به گزارش مفدا یاسوج، مراسم معارفه دانشجویان جدید الورود علوم پزشکی یاسوج با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و مسئولان فرهنگی این دانشگاه برگزار شد.

دکتر اورنگ ایلامی رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در این مراسم گفت: دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در سال جاری بیش از ۳۷۰ دانشجو در ۱۱ رشته دکترای عمومی و کارشناسی جذب کرده است.

وی ادامه داد: این دانشگاه دارای پنج دانشکده پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و مامایی، پیراپزشکی و بهداشت است که امید داریم دانشجویان جذب شده در این دانشکده‌ها با تمام ظرفیت، موجب ایجاد فضای رقابتی سالم در جهت هم افزایی علمی و فرهنگی شوند.

وی با اشاره به اینکه جذب دانشجوی بین‌الملل از اساسی‌ترین اهداف ما در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است، عنوان کرد: سه قرار با دانشگاه‌های روسیه، برزیل و آرژانتین منعقد شده که با رفع موانع کونسولی، شاهد حضور دانشجویان بین الملل در دانشگاه خواهیم بود.

ایلامی یادآور شد: تجهیز و تعمیر خوابگاه‌های دانشجویی و فضا سازی محوطه خوابگاه‌ها از اقدامات اساسی ما در جهت رفاه حال دانشجویان بوده است.

وی افزود: ورود دانشجویان در عرصه‌های علمی موجب تقویت سطح علمی و پژوهشی دانشگاه و ورود به نسل سوم دانشگاه‌ها خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان تاکید کرد: هم اکنون ساختمان دانشکده دندانپزشکی، بهداشت و پرستاری در دست ساخت بوده که امیدوارم در کمترین زمان ممکن تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: رشد دانشجویان در عرصه‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی از اولویت‌های اساسی بوده و در زمینه رشد دانشجویان از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

بر اساس این گزارش، مراسم معارفه دانشجویان جدید الورود با حضور بیش از ۳۷۰ نفر از دانشجویان و مسئولین ارشد دانشگاهی برگزار شد.

در ادامه این مراسم، مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: علم آموزی و تقویت بنیان‌های مذهبی، دینی و گام برداشتن در جهت ارتقا سطح علمی دانشگاه از مسئولیت‌های دانشجویان است.

ابوالفضل ملاعلی اضافه کرد: حفظ امنیت دانشجویان، رشد علمی، مستحکم نمودن پایه‌های دینی و خودباوری از وظایف اساسی مسئولین دانشگاهی بوده که تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت.

وی افزود: از دانشجویان تقاضا داریم با ایجاد روحیه مطالبه گری در خود، زمینه پیشرفت علمی، آموزشی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و مذهبی را در خود ارتقا داده و با نقل انتقادات و پیشنهادات، سازنده باشند.

در ادامه، معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه بویراحمد در مراسم معرفه دانشجویان ورودی ۹۷ به تشریح وظایف این معاونت پرداخت.

دکتر جمشید محمدی با بیان اینکه رسالت معاونت فرهنگی و امور دانشجویی، فرهنگ سازی است، گفت: باید زمینه‌ای را فراهم نماییم تا دانشجویان در زمینه حوزه‌های آموزش، پژوهش، فرهنگی و مذهبی ارتقا یابند.

وی با اشاره اینکه نقش معاونت فرهنگی و امور دانشجویی در ارتقا سطح علمی، پژوهشی و فرهنگی دانشجویان است، ابراز داشت: فعالیت های حوزه دانشجویی نقش مهمی در ارتقا سطح علمی و فرهنگی دانشجویان دارد به طوری که هدف اصلی این حوزه شکوفایی استعداد های نهفته دانشجویان است که ارتباط نزدیکی با نحوه زندگی و فعالیت‌های اجتماعی دارد.

وی ادامه داد: حوزه دانشجویی از آن جهت برای دانشجو اهمیت پیدا می کند که پرورش او در محیط دانشگاه به آن وابسته است، چرا که این حوزه همواره در حال تهیه امکانات و مواردی است تا دانشجو در زمان تحصیل همیشه بهترین شرایط را دارا باشد.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، با اشاره به اینکه  معاونت فرهنگی دارای چندین زیر مجموعه است، افزود: مدیریت دانشجویی، فرهنگی تربیت بدنی و اداره مشاوره سلامت و روان از زیر مجموعه‌های معاونت فرهنگی بوده و بررسی مسائل و مشکلات دانشجویی و فرهنگی دانشجویان زیر نظر این ادارات بررسی و پیگیری می‌شود.

آلبوم تصاویر

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.