سه‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۶

نشست مدیران تربیت بدنی منطقه ۱۰ در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار شد

نشست مدیران تربیت بدنی

نشست یک روزه مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌های علوم پزشکی جنوب شرق به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار شد.

به گزارش مفدا جیرفت ، دومین نشست مدیران تربیت بدنی دانشگاه های علوم پزشکی منطقه جنوب شرق با حضور دانشگاه های کرمان ، زاهدان ، زابل ، رفسنجان ، سیرجان ، بم و جیرفت  سه شنبه ۱۷ مهرماه در محل سالن جلسات رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار شد.

در این نشست نعمت اله شفیعی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ضمن خیر مقدم به مدیران حاضر در جلسه اظهار داشت : دانشگاه علوم پزشکی جیرفت هفت شهرستان جنوب کرمان را  با جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر تحت پوشش خود دارد و هم اکنون دانشجویان در ۱۱  رشته در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه ورزش در سلامت و ایجاد نشاط در جامعه تصریح کرد: ورزش در دین مبین اسلام از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است و مقام معظم رهبری نیز همواره جوانان را به ورزش برای داشتن روحیه با نشاط در کنار تهذیب نفس و تحصیل علم توصیه می کند.

معاون فرهنگی دانشجویی با بیان اینکه در دانشگاه ها باید توجه بیشتری به واحد های  ورزشی در راستای جلوگیری از آسیب های اجتماعی قرار بگیرد ، خاطر نشان کرد: افزایش مشارکت دانشجویان در برنامه های ورزشی ، گسترش فعالیتهای ورزشی برای پر کردن اوقات فراغت دانشجویان و شناسایی استعداداهای ورزشی از جمله مهمترین اهداف تربیت بدنی در دانشگا ه ها است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بیان داشت: از پتانسیلهای موجود در دانشگاههای منطقه برای شناسایی و پرورش دانشجویان نهایت استفاده را داشته باشیم.

در ادامه این نشست محسن قلی زاده دبیر منطقه ۱۰ بر حفظ سلامت دانشجویان و توسعه ورزش در دانشگاهها گفت: انجام امور ورزشی و فراهم نمودن امکانات برای دانشجویان به طور مستمر انجام پذیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر توسعه زیرساخت‌های ورزشی برای دانشجویان و رویکرد ورزش به سمت همگانی شدن و فراهم نمودن راهکارهایی برای اوقات فراغت دانشجویان به خصوص در روزهای پایان هفته تأکید کرد.

ازجمله مصوبات این نشست می توان به حذف رشته های روبیک ، لیوان چینی ، پله نوردی و آمادگی جسمانی از مسابقات ورزشهای همگانی به علت کمبود نیروی انسانی عدم استقبال دانشجویان در این رشته ها  و المپیاد به صورت مرحله ای که ترجیحا" رشته های تیمی تا دور مقدماتی و سپس رشته های  انفرادی به المپیاد اضافه شوند و.... اشاره نمود.

خبرنگار:سرویس ورزشی مفدا جیرفت

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.