سه‌شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۶

پذیرش اولین دوره کارشناسی ارشد رشته «ایمنی، سلامت و ترافیک» از مهر ۹۶ در وزارت بهداشت

ایمنی،سلامت و ترافیک

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ایجاد رشته جدید «ایمنی، سلامت و ترافیک» در مقطع کارشناسی ارشد و پذیرش دانشجوی این رشته از سال تحصیلی آینده(مهرماه ۹۶) در دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد.

به گزارش مفدا، دکتر حمید اکبری، قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت با اعلام این خبر گفت: تربیت نیروی انسانی در وزارت بهداشت براساس نیاز کشور برنامه ریزی می‌شود و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشکی برای مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای حرفه‌ای و دکترای تخصصی با توجه به نیازسنجی صورت می‌گیرد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: آموزش در علوم پزشکی، حالت پویا دارد و مرتب براساس اعلام نیازی که از جامعه می‌گیریم رشته‌های جدید را ایجاد و بعضا رشته‌هایی را متوقف می‌کنیم.

اکبری با بیان اینکه همه رشته‌های دانشگاهی زیرمجموعه وزارت بهداشت که در مقطع کارشناسی دایر شده‌اند، متقاضی ایجاد مقاطع بالاتر هستند، گفت: ما باید در سطوح مختلف، افراد تحصیلکرده داشته باشیم تا بتوانند خدمات موردنیاز را ارائه دهند ولی در درجه نخست، برای ایجاد مقاطع بالاتر در رشته‌ها، نگاه ما به بازارکار این افراد و نیاز واقعی جامعه است و برهمین اساس، یک رشته را تعریف و سطح بندی می‌کنیم.

وی تصریح کرد: به طور کلی شاخص‌های مهمی همچون مجموعه نیاز کشور، نیاز به ارائه خدمات، خواسته‌های متقاضیان و فعالیت‌های دنیا در این زمینه، ملاک تصمیم گیری و عمل ما در راه اندازی یک رشته جدید خواهد بود.

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت از تصویب رشته جدید «رشته ایمنی، سلامت و ترافیک» در این وزارتخانه خبر داد و گفت: با وجود اینکه تصادفات از مهم‌ترین عوامل مرگ و میر در کشور ماست، تاکنون در دانشگاه‌ها به آن پرداخته نشده بود و ما در وزارت بهداشت طی یکسال اخیر روی آن کار کردیم و رشته «ایمنی، سلامت و ترافیک» را ایجاد کردیم.

وی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این رشته جدید در فهرست رشته‌های آزمونی که اوایل سال ۹۶ برای پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد برگزار می‌کنیم قرار خواهد گرفت و پذیرفته شدگان این رشته می‌توانند از مهرماه آینده شروع به تحصیل کنند.

به گفته اکبری، پیشنهاد ایجاد بیش از ۱۰۰ رشته جدید به همراه برنامه‌های درسی آماده شده این رشته‌ها از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به وزارت بهداشت ارائه شده که پرونده آن‌ها در این وزارتخانه در دست بررسی است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.