دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۰

رشته‌های قرآنی مورد علاقه کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور کدامند؟

مرحله شفاهی  بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی ارومیه برگزار شد

امسال در بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی، استقبال زیادی از بخش‌های شش گانه جشنواره کردند و بر اساس آمارهای موجود، میزان استقبال کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی از بخش‌های مختلف جشنواره نسبت به سال‌ گذشته افزایش یافته است.

به گزارش مفدا، بر اساس آمارهای موجود از دبیرخانه مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، امسال در بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان در شش بخش جشنواره در مجموع ۴۴ هزار و ۹۱۲  پرسنل دانشگاه‌های علوم پزشکی ، بیمارستانها و مراکز درمانی تابعه در این رویداد بزرگ قرآنی شرکت کردند.

بر اساس آمار به دست آمده از دبیرخانه مرکز قرآن و عترت، امسال در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت، ۶ هزار و ۱۸۰ نفر از کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی در بخش آوایی شرکت کردند که در این بخش کارکنان بیشترین استقبال را از رشته‌های قرائت ترتیل و حفظ سوره واقعه با ترجمه کردند.

همچنین در بخش معارف قرآنی در مجموع امسال در جشنواره بیست و سوم ۳۲ هزار و ۳۵۵ پرسنل از دانشگاه‌های علوم پزشکی در این رویداد بزرگ قرآنی شرکت کردند که بیشترین استقبال کارکنان از بخش معارف قرآنی امسال مربوط به دو رشته احکام و سبک زندگی اسلامی- ایرانی است.

امسال در بزرگترین رویداد قرآنی وزارت بهداشت در بخش پژوهشی در مجموع یک‌هزار و ۲۱۹ پرسنل در رشته‌های مختلف در بخش مسابقات شرکت کردند. در بخش پژوهشی در مجموع ۴ رشته بررسی و نقد کتاب، تالیف کتاب، تلخیص کتاب و مقاله نویسی وجود دارد. بیشترین استقبال پرسنل از بخش پژوهشی امسال مربوط به دو رشته تلخیص کتاب ومقاله نویسی بوده است که این نشان می‌دهد پرسنل دانشگاه‌های علوم پزشکی در این دو بخش علاقه زیادی نشان داده‌اند.

یکی از بخش‌های جذاب بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت بخش فناوری اطلاعات است که امسال در جشنواره، در مجموع ۲۴۷ پرسنل از دانشگاه‌های مختلف علوم پزشکی در دو رشته تولید اپلیکیشن و کانال‌های مجازی قرآنی حضور یافته‌اند. بر اساس آمار مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امسال در رشته تولید اپلیکیشن در مجموع ۹۶ پرسنل و در رشته کانال‌های مجازی قرآنی ۱۵۱ پرسنل برای مسابقات آمادگی خود را اعلام کردند که برگزیدگان این دو رشته در یکی از اختتامیه‌های جشنواره طی روزهای ۱۸ تا ۲۱ مهرماه مشخص خواهند شد و جوایز خود را دریافت خواهند کرد.

بخش هنری جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت که تنوع و جذابیت خاصی به فضای روحانی و معنوی این جشنواره قرآنی بخشیده است امسال در ۱۰ رشته پی نما(‌کمیک استریپ)، خوشنویسی، طراحی پوستر، عکاسی، قصه‌گویی، معرق و منبت، نقاشی، نمایش( تئاتر صحنه)، تذهیب، فیلم کوتاه برگزار شد که در این بخش در مجموع سه هزار و ۹۱۳ پرسنل دانشگاه استقبال و علاقه خود را از رشته‌های مختلف بخش هنری نشان دادند. در این بخش کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی در رشته عکاسی بیشترین میزان استقبال را نشان دادند و رشته‌های خوشنویسی و  نقاشی به ترتیب بیشترین استقبال را بعد از عکاسی از سوی کارکنان  داشته‌اند.

امسال یکی از خصوصیاتی که در بخش هنری در جشنواره قرآن و عترت ایجاد شد و باعث شد این جشنواره با ادوار گذشته تفاوت‌هایی داشته باشد، افزوده شدن رشته پی‌نما ( کمیک استریپ) بود که علیرغم جدید بودن این رشته و اضافه شدن آن برای نخستین بار در این رویداد بزرگ قرآنی، در مجموع ۱۷۱ پرسنل در این رشته ثبت نام کردند.

در بخش ادبی که دارای چهار رشته داستان نویسی، شعر، فیلم‌نامه نویسی و نمایش‌نامه نویسی است، در مجموع ۹۹۸ پرسنل  از دانشگاه‌های علوم پزشکی استقبال خود را از رشته‌های مختلف نشان دادند. در بخش ادبی به تفکیک ۳۹۰ پرسنل در رشته داستان نویسی، ۵۳۴ پرسنل  در رشته شعر و ۳۹پرسنل در رشته فیلمنامه نویسی و ۳۵ نفر  در رشته نمایش‌نامه نویسی ثبت نام کردند.

مرحله نهایی بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در ۶ بخش مختلف مهرماه امسال در مجتمع تفریحی- فرهنگی زیباکنار به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار خواهد شد که جمع کل شرکت کنندگان در بخش‌ها و رشته‌های مختلف ۶۳ هزار و ۹۲۶ نفر است. همچنین تعداد نفر رشته‌ها در همه بخش‌ها بر اساس آمارهای به دست آمده، ۸۰ هزار و ۹۵۹ نفر رشته است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.