دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفت وگوی اختصاصی با مفدا:

برای دانشجویان جدیدالورود، برنامه‌های ورزشی متنوعی تدارک دیده‌ایم+برنامه‌های هفته تربیت‌بدنی

ورزش خوابگاهی

مدیرتربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید گفت: برنامه‌های ورزشی متنوعی برای دانشجویان بخصوص ورودی‌های جدید داریم.

دکتر بهرام جمالی در گفت وگو با مفدا با بیان این خبر افزود: ورزش پایه و اساس تندرستی و شادابی بخصوص در فضاهای دانشگاهی و محیطهای تحصیلی است و زمینه‌ساز موفقیت هر انسانی به شمار می‌رود از این رو مدیریت تربیت بدنی دانشگاه همانند سالهای گذشته تلاش می‌کند با تدارک برنامه‌های متنوع ورزشی در بعد قهرمانی و همگانی، دانشجویان را به سمت و سوی تحرک، نشاط، تربیت بدنی و ورزش هدایت کند.

وی با اشاره به درپیش بودن هفته تربیت بدنی گفت: گسترش ورزش همگانی و قهرمانی بین دانشجویان از مهم ترین اهداف وزارت بهداشت در دانشگاه‌های علوم پزشکی است و ما نیز در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تلاش هستیم این سیاست را در دانشگاه به اجرا درآوریم.

جمالی اظهار کرد:  هفته تربیت‌بدنی از بیست و ششم مهر تا دوم آبان‌ماه در تقویم ورزشی کشور در نظر گرفته شده و علاوه بر اینکه در اداره کل دانشجویی وزارت بهداشت برنامه‌های ویژه‌ای برای اجرا در این هفته پیش‌بینی شده است در دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز برنامه‌های متنوعی به مناسبت این هفته پیش بینی شده است.

وی همچنین با اشاره به تدارک برنامه‌های متنوع ورزشی برای دانشجویان ورودی‌های جدید دانشگاه گفت: برنامه‌های کوهنوردی، همایش پیاده روی باحضور دانشجویان، کارکنان و اساتید از جمله برنامه‌هایی است که به مناسبت‌ هفته تربیت بدنی و همچنین دیگر مناسبتها مثل روز دانشجو، ۱۳ آبان، دهه فجر و... برای دانشجویان و کارکنان دانشگاه تدارک دیده‌ایم. همچنین در کنار این فعالیت‌های ورزشی، مسابقات ورزشی داخل خوابگاهی در ابعاد قهرمانی و همگانی همه ساله در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار می‌شود و امسال نیز درصدد اجرای این برنامه‌ها هستیم. توسعه ورزش همگانی به عنوان ورزش پایه که می‌تواند زمینه نشاط و شادابی دانشجویان را فراهم کند از جمله برنامه‌های محوری دانشگاه است که در این زمینه نیز برنامه‌های خاصی همه ساله برگزار می‌شود.

مسابقات فوتسال بین دانشکده‌ای دانشگاه علوم پزشکی تبریز همزمان با هفته تربیت بدنی آغاز می‌شود

مدیرتربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز همچنین از آغاز مسابقات فوتسال بین دانشکده‌ای در دانشگاه علوم پزشکی تبریز همزمان با شروع هفته تربیت بدنی خبر داد و گفت: این مسابقات از اواخر مهرماه امسال آغاز می‌شود و به مدت بیش از یک ماه با حضور حدود ۴۰ تیم از  ۱۱ از دانشکده‌ مختلف برگزار خواهد شد و  نفرات منتخب خود را از میان تیم‌ها و ورزشکاران برتر برای مسابقات فوتسال قهرمانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی که همه ساله مسابقات آن، بهمن‌ماه برگزار خواهد شد، انتخاب خواهیم کرد.

وی گفت: تمرینات آماده سازی تیم فوتسال دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای حضور در رقابتهای فوتسال قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت از آذرماه آغاز می‌شود و به مدت دو ماه ادامه خواهد داشت.

جمالی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مسابقات قهرمانی فوتسال وزارت بهداشت در چنددوره اخیر مقامی کسب نکرده است، گفت: تلاش خواهیم کردامسال جزو مدعیان و تیم‌های برتر باشیم و تمرینات آماده سازی خود را منسجم برگزار خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم با انتخاب نفرات برتر، تیمی منسجم روانه رقابتهای فوتسال قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کنیم. اما در عوض تیم دانشگاه علوم پزشکی تبریز در رشته فوتبال جهش چشمگیری نسبت به سالهای گذشته داشته است و برای نخستین بار امسال تیم فوتبال این دانشگاه درالمپیاد قهرمانی توانست مقام قهرمانی را کسب کند.

مدیرتربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز به اهمیت واحد تربیت بدنی و ورزش به عنوان واحد تخصصی اشاره کرد و گفت: ورزش می‌تواند زمینه ساز رشد افراد مختلف را فراهم کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.