سه‌شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸

دبیر شورای مرکزی دانشجویی سازمان نظام پرستاری کشور عنوان کرد:

دانشجویان پرستاری کرمانشاه به هیچ عنوان امکان کار دانشجویی ندارند/ معاونت پرستاری چاره ای برای این پس رفت ها بیاندیشد

تندرو

دبیر شورای مرکزی دانشجویی سازمان نظام پرستاری کشور با اشاره به نیاز بسیاری از دانشجویان به کار دانشجویی، گفت: متاسفانه در حال حاضر با وجود کمبود شدید نیرو و نیاز مراکز درمانی کار دانشجویی به طور کامل در کرمانشاه تعطیل شده است.

امیرحسین تندرو در گفتگو با خبرنگار مفدا کرمانشاه با گلایه نسبت به تعطیل شدن کار دانشجویی در بیمارستان ها و مراکز درمانی کرمانشاه اظهار داشت: در حال حاضر 120 نفر از دانشگاه سراسری، 100  نفر از دانشگاه آزاد و 40 نفر از شهرستان سنقر متقاضی کار دانشجویی هستند که با وجود حقوق اندک کار دانشجویی به این کار نیاز دارند. طی چند ماه گذشته فقط بیمارستان امام رضا در این شهر، به تعداد بسیار محدودی پذیرای کار دانشجویی بود که متاسفانه در فاصله یک ماه اخیر تمام این نیروها نیز اخراج شده اند.

رئیس شورای دانشجویی هیئت مدیره نظام پرستاری کرمانشاه در ادامه توضیح داد: با پیگیری هایی که دانشجویان از دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و نیز ریاست دانشکده پرستاری داشته اند به آنها اعلام شده که طی نامه ای به تمامی بیمارستان های این شهر از آنها خواسته شده که در صورت کمبود نیرو اعلام نیاز نمایند اما تا کنون هیچ یک از این مراکز پاسخی نداده اند.

تندرو افزود: این در حالی است که در تمامی این مراکز کمبود نیرو وجود دارد اما به دلیل این که حقوق کار دانشجویی را بایستی خود این بیمارستان ها پرداخت نمایند، از پذیرش نیرو خودداری می نمایند.

رئیس شورای دانشجویی هیئت مدیره نظام پرستاری کرمانشاه در ادامه به نارضایتی گسترده دانشجویان از این موضوع اشاره کرد و گفت: در هنگام پذیرش دانشجویان پرستاری، دانشکده ها حتی بیشتر از سقف ظرفیت خود پذیرش می کنند اما در زمان شروع به کار کوچکترین همکاری و تسهیلاتی برای اشتغال و فعالیت ایشان در نظر گرفته نمی شود. مجموع این شرایط باعث نارضایتی گسترده در بین دانشجویان و تشکل های پرستاری شده است.

وی افزود: متاسفانه این بی توجهی گسترده به اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان پرستاری موجب شکل گیری موجی از ناامیدی و دلزدگی در بین این قشر شده است. از یک سو دانشجویان امکان اشتغال ندارند و از سوی دیگر فارغ التحصیلان بایستی در نوبت های طولانی طرح در بلاتکلیفی سر کنند. بنابراین با ادامه این روند به طور حتم در آینده شاهد گرایش تعداد زیادی از فارغ التحصیلان پرستاری به سایر فعالیت ها و ادامه و تشدید مشکل کمبود نیرو در مراکز درمانی سطح کشور خواهیم بود.

تندرو در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم برنامه ریزان و مسئولان طراز اول پرستاری کشور به ویژه در معاونت پرستاری وزارت بهداشت به جای تصویب رشته های موازیِ پرستاری و به جای این که هر روز شاهد این روال نزولی در عرصه اعتلای پرستاری کشور باشند هرچه سریعتر در رابطه با مجموع مسائل و مشکلات پرستاری کشور و به خصوص دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته چاره ای جدی بیاندیشند تا بیش از این شاهد پس رفت در این حوزه نباشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.