یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴

شمارش معکوس تا آغاز بزرگترین رویداد قرآنی وزارت بهداشت

جشنواره قرآن

در حالی که کمتر از ده روز به آغاز بزرگترین رویداد قرآنی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی زمان باقی مانده است، متولیان برگزاری بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در ستاد وزارتخانه و دانشگاه میزبان( علوم پزشکی گیلان) در تدارک میزبانی شایسته از میهمانان جشنواره هستند.

به گزارش مفدا، مرحله نهایی بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سه رده اساتید، دانشجویان و کارکنان طی روزهای ۱۸ تا ۲۱ مهر ماه در شش بخش آوایی، کتبی( معارف قرآنی) ، هنری، فناوری، پژوهشی و ادبی در مجتمع تفریحی- فرهنگی زیباکنار به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار می‌شود.

حدود یک‌هزار میهمان شامل متسابقین، کادر داوری، کادر اجرایی، کارشناسان قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، خبرنگاران و تیم‌های رسانه‌ای، سرپرستان تیم‌های اعزامی از دانشگاه‌های علوم پزشکی در سه روز میزبان مجتمع فرهنگی- تفریحی زیباکنار ( استان گیلان هستند).

از تعداد یک‌هزار نفر میهمان جشنواره بیست و سوم قرآن و عترت، حدود ۵۰۰ نفر افرادی هستند که در بخش آوایی باید رقابت‌های خود را برگزار کنند. همچنین ۲۰۰ نفر نیز افرادی هستند که در بخش‌های مختلف برنده شده‌اند که قرار است در سه آیین اختتامیه و توزیع جوایز، از آنها تقدیر به عمل آید.

در حاشیه برگزاری بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، ۱۲۰ نفر از دبیران کانون‌های قرآن و عترت و همچنین دبیران مذهبی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نیز گردهم خواهند آمد و نشست‌های تخصصی به منظور ارتقای رشد سطح قرآنی دانشگاه‌ها و جلسات بارش افکار وهم‌اندیشی برگزار خواهد شد.

سه آیین اختتامیه و توزیع جوایز به برگزیدگان جشنواره قرآن و عترت طی روزهای ۱۸ تا ۲۰ مهرماه از ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه تا ۲۱ و ۳۰ دقیقه در سالن اجتماعات مجتمع زیباکنار برگزار خواهد شد که همانند سال‌های گذشته این مراسم‌ها باتنوع خاصی برگزار خواهد شد بخصوص امسال باتوجه به همزمان بودن آیین اختتامیه با ایام محرم، تلاش خواهد شد رنگ و فضای برگزاری مراسم، معنوی‌تر برگزار شود.

در کنار برگزاری مسابقات مرحله نهایی جشنواره قرآن و عترت و توزیع جوایز به برگزیدگان و اجرای مراسم‌های اختتامیه، کارگاه‌های تخصصی با موضوعات جداگانه از جمله کارگاه مهدویت و آشنایی با جغرافیای مطالعات میان رشته‌ای قرآن و سلامت، کارگاه شیوه‌های نگارش مقالات علمی در حوزه مطالعات میان رشته‌ای، جلسه رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با دبیران کانونهای قرآن و عترت و همچنین کانون‌های مذهبی، گونه شناسی مقالات میان رشته‌ای حوزه قرآن وطب، آشنایی با شیوه‌ها و فنون تلاوت قرآن کریم و... در طول ایام برگزاری جشنواره برگزار خواهد شد.

یکی از امتیازات و وجه تمایز جشنواره امسال که آن را با جشنواره‌های سالهای گذشته متمایز کرده است، ورود رشته‌های جدید در بخش مسابقات از جمله رشته تئاتر، پی نما، کمیک استریک بود که قطعا رقابت در این رشته‌ها و افزودن این رشته‌ها تنوع خاصی به این رویداد بزرگ قرآنی می‌بخشد.

داوران بخش آوایی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت معرفی شدند.

مرکز قرآن و عترت(ع) وزارت بهداشت اسامی داوران بخش آوایی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت(ع) وزارت بهداشت را اعلام کرد.

داوران بخش آوایی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت(ع) وزارت بهداشت در دو بخش خانمها و آقایان معرفی شدند.

نفرات برتر در رشته های حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۵جزء، حفظ ۱۰جزء، حفظ ۵ جزء، اذان، تواشیح و دعاخوانی بر اساس رای هیئت داوران این دوره از جشنواره معرفی می‌شوند.

مرحله پایانی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت(ع) وزارت بهداشت ۱۸ تا ۲۱ مهر ماه در زیبا کنار به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار می‌شود و برگزیدگان بخش آوایی این جشنواره در این مرحله از جشنواره با یکدیگر رقابت می‌کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.