شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۸

پژوهشگاه رویان و بیمارستان توانبخشی رفیده، تفاهم نامه همکاری های مشترک درمانی، پژوهشی و آموزشی منعقد کردند

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

پژوهشگاه رویان (مرکز تحقیقات علوم سلولی و مرکز تحقیقات پزشکی تولید مثل جهاد دانشگاهی ) و بیمارستان توانبخشی رفیده وابسته به دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، تفاهم نامه همکاری های مشترک درمانی، پژوهشی و آموزشی منعقد کردند.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی به نقل از روابط عمومی بیمارستان رفیده؛  براساس این تفاهم نامه که بین معاون درمان پژوهشگاه رویان و رئیس بیمارستان توانبخشی رفیده امضاء شد، طرفین با هدف هم افزائی، در زمینه های آموزشی، پژوهشی و درمانی ، همکاری های مشترک خواهند داشت.

    امضای این تفاهم نامه که به مدت سه سال اعتبار دارد، همکاری های مشترک در زمینه "اجرای طرح های پژوهشی مورد علاقه طرفین ، اجرای دوره های آموزشی رسمی کوتاه مدت با عنایت به ظرفیت ها و توانایی های طرفین، برگزاری سمینارها، سمپزیوم ها و کنگره های مشترک ، افزایش سطح علمی اعضاء هیأت علمی و کارشناسان هر دو مجموعه با بهره مندی از ظرفیت های طرف مقابل، کاربردی کردن نتایج پژوهش ها و انتشار مقالات علمی مشترک که نتیجه انجام طرح های تحقیقاتی مشترک بوده با رعایت حقوق معنوی طرفین " را امکانپذیر کرده است.

   " فراهم نمودن امکانات لازم اعم از نیروی انسانی، تجهیزات و فضای فیزیکی جهت انجام طرح های تحققیقاتی مشترک ، تقبل پرداخت هزینه های خرید مواد تحقیقاتی و هزینه های پرسنلی طرح های تحقیقاتی براساس قرارداد منعقده برای هر طرح ، مشارکت در نکارش و انتشار مقالات حاصل از طرح های تحقیقاتی در مجلات معتبر داخلی و خارجی و مشارکت در اجرای برنامه های آموزشی مصوب طرفین اعم از فضا، تجهیزات و نیروی انسانی " از جمله تعهدات پژوهشگاه رویان در مقابل بیمارستان توانبخشی رفیده است.

    همچنین براساس این تفاهم نامه، بیمارستان توانبخشی رفیده تعهداتی همچون " پذیرش بیماران معرفی شده از پژوهشگاه جهت انجام خدمات درمانی ، مشارکت در نگارش مقالات و انتشار نتایج طرحهای تحقیقاتی مشترک ، مشارکت در تأمین هزینه های طرح های تحقیقاتی که پروپوزال و قرارداد منعقده مربوط به بیمارستان می شوند و مشارکت لازم در اجرای برنامه های آموزشی که طبق توافق طرفین برگزار می شود" ، خواهد داشت.

    گفتنی است  که  مسئولان موسسه رویان پیش از انعقاد این تفاهم، از بیمارستان توانبخشی رفیده دیدن کردند. و دکتر " فریدون لایقی " فوق تخصص جراحی دست و اعصاب محیطی دست ، دانشیار دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و رئیس بیمارستان توانبخشی رفیده در این نشست مشترک، ضمن تشریح اهداف و چشم انداز بیمارستان رفیده، پیشنهاد انجام پژوهش مشترک در خصوص اعصاب محیطی را به محققان پژوهشگاه رویان ارائه داد که در زمینه تولید سلول ، مورد استقبال مسئولان رویان قرار گرفت.

  دکتر " امیر حسین کهلایی " عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و معاون پژوهشی بیمارستان توانبخشی رفیده نیز در این نشست اظهار امیدواری کرد که با پیش بینی دقیق ظرفیت ها و پیش نیازهای این همکاری ، در مرحله اجرا دچار مشکل نخواهد شد و حداکثر بازدهی حاصل شود.

   وی همچنین متذکر شد که با مطالعه و بررسی دقیق زمینه های علمی موجود ، همکاری های پژوهشی و درمانی در حیطه های مشترک به نحوی انجام شود که در چارچوب اولویت های بیمارستان و رسالت های تعریف شده آن قرار بگیرد.

    لازم به ذکر است ، بیمارستان توانبخشی رفیده ، تنها بیمارستان تخصصی توانبخشی دانشگاهی کشور است که تحت پوشش دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی فعالیت می کند و انواع خدمات توانبخشی را به صورت تیمی و کاملا تخصصی زیر نظر اعضای هیات علمی و متخصصان مجرب ، به بیماران و نیازمندان ارائه می دهد.

    بیمارستان تخصصی توانبخشی رفیده در منطقه قیطریه تهران واقع شده است.

تهیه و تنظیم خبر: شفیعی – نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.