یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۴

کمپین " ارتقای آگاهی پیرامون کم شنوایی و کاشت حلزون " دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی رسید

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

کمپین " ارتقای آگاهی پیرامون کم شنوایی و کاشت حلزون " که از دوم مهرماه و همزمان با هفته جهانی ناشنوایی در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی آغاز شده بود، امروز (شنبه) به کلاس‌های درس دانشجویان رسید.

به گزارش مفدا علوم بهریستی و توانبخشی؛ دکتر" گیتا موللی " مسئول کمیته مطالعات ناشنوایی/ کم شنوایی مرکز تحقیقات توانبخشی اعصاب اطفال دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اعلام این خبر گفت: این کمپین که تا نهم مهرماه ادامه خواهد داشت، توسط کمیته مطالعات ناشنوایی/ کم شنوایی دانشگاه و با همکاری و مشارکت مرکز خدماتی خانواده و کودک کم شنوا " فرانک" و انجمن دانشجویی کودکان استثنایی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شده است.

وی افزود: با توجه به مسایل و مشکلات افراد کم شنوا و حتی افرادی که کاشت حلزون انجام داده‌اند ، این کمپین برگزار شده تا بتوانیم از این طریق، نسبت به آگاه سازی خانواده‌ها و جامعه درخصوص مسایل پیرامون این اختلالات، برای کاهش مشکلات و همچنین برخورد مناسب با این افراد، اقدام کنیم.

دکتر موللی اظهارداشت: در ادامه توزیع بروشورها و کتب مربوط به مسایل افراد کم شنوا و کاشت حلزون شده در این دانشگاه و دیگر دانشگاه‌های مستقر در تهران  و همچنین نصب پوسترهای مربوطه ، امروز (شنبه) با همراهی یکی از دانشجویان کم شنوا و یک کارشناس، با حضور در اکثر کلاس های درس دانشجویان دانشگاه، نسبت به مسایل مربوط به افراد کم شنوا ، اطلاع رسانی شد.

وی افزود: اطلاع رسانی‌ها از طریق شبکه های مجازی ادامه دارد تا جامعه نسبت به مسایل پیرامون افراد کم شنوا و ناشنوا حساس شده و در جهت کاهش مشکلات آنان قدم هایی برداشته شود.

لازم به ذکر است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات در سه حوزه سلامت (رفاه و سلامت اجتماعی ، سلامت روانی و توانبخشی ) نسبت به تربیت نیروی متخصص در رشته های تخصصی همچون " شنوایی شناسی ، بینایی شناسی ، توانبخشی کودکان استثنایی ، مددکاری اجتماعی ، مشاوره و روانشناسی بالینی، مدیریت رفاه و سلامت اجتماعی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتاردرمانی، سالمندشناسی، رشد و پرورش کودکان پیش از دبستان، سلامت در حوادث و بلایا، روانپزشکی، روانشناسی، پرستاری توانبخشی و ... " اقدام می کند.

تهیه خبر : نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.