شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲

گفت و گوی مفدا بوشهر با علی عالی زاده کارشناس ناظر بر کانون های فرهنگی

جشنواره های فرهنگی بستری ست برای توانمندسازی افراد و پویایی کانون های فرهنگی

جشنواره های فرهنگی بستری ست برای توانمندسازی افراد و پویایی کانون های فرهنگی

یکی از اهداف مهم جشنواره های فرهنگی و به ویژه جشنواره سیمرغ پرورش استعداد دانشجویان در ابعاد مختلف و همچنین توانمندسازی افراد و پویاتر کردن کانون های فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی است.

مفدا بوشهر با علی عالی زاده کارشناس ناظر بر کانون های فرهنگی و دبیر جشنواره سیمرغ دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت و گویی کرده است که از نظر می گذرد:

عالی زاده  ضمن مثبت ارزیابی کردن فعالیت های کانون های فرهنگی در ستاد استقبال، در خصوص فعالیت های زیر مجموعه خود گفت: «کانون های فرهنگی با ایجاد غرفه هایی در محل ثبت نام ضمن کمک به تسهیل روند ثبت نام و ساماندهی دانشجویان جدیدالورود فعالیت های خود را نیز به آنان معرفی کردند. حضور پویا و تاثیر گزار این کانون ها کاملا مشهود بود.»

عالی زاده دبیر جشنواره بزرگ سیمرغ در ادامه به تشریح آن پرداخت:«هرساله جشنواره ای از سوی وزات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می شود. این جشنواره که با نام سیمرغ شناخته می شود؛ ویژه دانشجویان ، کارکنان، اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی و جامعه پزشکی کشور و در بخش های تئاتر، فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی ، در بخش فرهنگ سلامت ویژه دانشجویان تمام دانشگاه‌ها، مراکز و موسسات آموزش عالی کشور و همچنین بخش بین الملل با موضوع فرهنگ سلامت ویژه دانشجویان سراسر دنیا برگزار می شود. در کل یکی از اهداف مهم جشنواره های فرهنگی و به خصوص جشنواره سیمرغ پرورش استعداد دانشجویان در ابعاد مختلف و همچنین توانمندسازی افراد و پویاتر کردن کانون های فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی است. هم اکنون منتظر اعلام فراخوان دوره دهم این جشنواره از سوی وزارت بهداشت هستیم.»

وی در خصوص معرفی این جشنواره به دانشجویان جدیدالورود ، گفت: «جهت استعداد یابی و استفاده از پتانسیل های دانشجویان جدید، فرم هایی را تهیه کرده  و از آنها خواستیم که علاقمندی ها، مهارت ها و اطلاعات اولیه خود را در آن ذکر نمایند. همچنین با آنها درباره جشنواره ها و محورهای مختلف آن گفت و گو کردیم. »

عالی زاده با اشاره به گستردگی این جشنواره گفت: « همانطور که گفتم یکی از اهداف این جشنواره استعداد یابی و ایجاد  بستری برای فعالیت های دانشجویی و پویایی فضای اداری دانشگاه های علوم پزشکی می باشد. در همین راستا محورهای مختلفی در نظر گرفته شده که دانشجویان و کارکنان دانشگاه ها می توانند، آثار خود را در بازه زمانی تعیین شده ارسال نمایند. اطلاعات تکمیلی تا پایان مهرماه منتشر می شود.»

وی در پایان در خصوص ستاد و دبیرخانه جشنواره سیمرغ بیان داشت: « در حال حاضر ۹ الی ۱۲ کانون فرهنگی فعال در دانشگاه علوم پزشکی می باشد. دبیرخانه و ستاد این جشنواره متشکل از دبیران کانون ها و همچنین دبیران تشکل ها می باشد. در حوزه کارمندی نیز از کارشنان و همکارانمان در تشکیل ستاد استفاده خواهیم کرد.»

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.