شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵

رشد اعتیاد در محافل دانشگاهی و خوابگاه های دانشجویی/مصرف الکل وقلیان بر سلامت جوانان تاثیر بسیار منفی گذاشته است.

یاسوج

روزجمعه 6 مهر ماه 97 بعد از ظهرتعدادی از دانشجویان در یاسوج بعلت مصرف مشروبات الکلی روانه بیمارستان امام سجاد(ع) گردیدند که حال بعضی وخیم گزارش شده والان تحت معاینه ودرمان قرار دارند.

روزجمعه 6 مهر ماه  97 بعد از ظهرتعدادی از دانشجویان در یاسوج  بعلت مصرف مشروبات الکلی روانه بیمارستان امام سجاد(ع) گردیدند که حال بعضی وخیم گزارش شده والان تحت معاینه ودرمان قرار دارند.

به گزارش مفدا  یاسوج؛ دکتر جمشید محمدی معاونت فرهنگی ودانشجویی علوم پزشکی یاسوج :روزجمعه 6 مهر ماه  بعد از ظهرتعدادی از دانشجویان در یاسوج  بعلت مصرف مشروبات الکلی روانه بیمارستان امام سجاد(ع) گردیدند که حال بعضی وخیم گزارش شده والان تحت معاینه ودرمان قرار دارند.

وی اشاره نمود: متاسفانه روزی نیست که در فضای مجازی خبر کشته شدن چند جوان به دلیل مصرف الکل یا نابینا شدن چند نفر را نبینیم .

دکتر محمدی تصریح کرد ؛طبق پژوهش‌های جسته و گریخته در حوزه الکل کشور بیشترین علل مصرف الکل لذت بردن، قانون‌شکنی، زشت بودن مصرف مواد مخدر و جایگزینی آن، باور مثبت به آن و غیراعتیادی بودن الکل، رهایی از خستگی و فرار از تنش‌زدایی است که همگی باورهای غلط هستند.

معاون فرهنگی ودانشجویی ابراز کرد: الکل در دنیا بعد از دخانیات و فشار خون سومین عامل تهدیدکننده سلامتی است که متاسفانه در ایران الان رتبه اول را دارد و مصرف الکل در مقایسه با عواملی همچون تصادف، آسیب‌های جسمی و خودکشی بیش‌ترین آمار را در مرگ افراد داشته است.

دکتر محمدی در پایان تاکید فراوانی به دانشجویان عزیز نمود که از مصرف مواد مخدر ومشروبات الکلی به هیچ وجه استفاده نکنند زیرا خطر مرگ ویا زمین گیر شدن حتمی است وچنانچه دانشجویی گرفتار این مواد باشد سعی شود به معاونت دانشجویی یا همکاران اطلاع داده شود تا جهت درمان  اقدامات لازم صورت گیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.