پنجشنبه ۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳

جشنواره راه ابریشم با حضور ایران در چین آغاز شد

ابریشم جشنواره ای

سومین جشنواره بین المللی فرهنگی راه ابریشم با حضور ۱۰۰ کشور، منطقه و سازمان بین المللی جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران از امروز (پنجشنبه) در شهر 'دون خوانگ' استان گانسو در شمال غرب چین آغاز شد.

به گزارش مفدا گیلان به نقل از ایرنا، همکاری بیشتر میان کشورها، تبادلات در زمینه های فرهنگی و گردشگری، تاکید بر مراودات بیشتر، برگزاری همایش ها و جشنواره های بیشتر و همچنین آموختن متقابل از تجربیات یکدیگر با احترام و حراست از منافع متقابل و برد - برد از جمله اهداف برگزاری این همایش دو روزه است.
قرار است در جریان این همایش و در حاشیه آن هیات ها با آداب و رسوم منطقه آشنا شده و از مکان های مختلف تاریخی آن که بی ارتباط با راه ابریشم نیست بازدید کنند.
موضوع این همایش «ایجاد جامعه زیبا و با انسجام و برابری بیشتر است» انتظار می رود یک هزار نفر از ۱۰۰ کشور، منطقه و سازمان بین المللی در این همایش شرکت کنند.
'چن چینگ' مدیرکل تبلیغات کمیته مرکزی حزب کمونیست استان گانسو در آیین گشایش این همایش گفت: در این جشنواره ۱۴ نشست با موضوعات مختلف از جمله تبادلات انسانی، همکاری های فرهنگی و گردشگری، راه ابریشم و فرهنگ و حفاظت از آثار تاریخی برگزار می شود.
جشنواره و همایش بین المللی 'دون خوانگ' از سال ۲۰۱۶ میلادی به این طرف برگزار شده و همواره مورد توجه کشورها قرار گرفته است.
وزارت فرهنگ و گردشگری چین نیز امیدوار است در این دوره نیز شرکت کنندگان از نزدیک در جریان فعالیت های صورت گرفته در توسعه تبادلات انسانی، فرهنگی و هنری با کشورهای دیگر قرار گیرند.
این برنامه ها در واقع برگزاری نوعی اکسپو فرهنگی و گردشگری در این منطقه از چین به حساب می آید به طوری که جشنواره 'راه ابریشم' دون خوانگ امروز خود به یک اساسنامه و برنامه برای همکاری ها و تبادلات میان چین و کشورهای دیگر در مسیر راه ابریشم نوین تبدیل شده است.
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.