شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱

سرپرست بنیاد پانزده خرداد:

خوابگاه‌های دانشجویی طرح خورشید برای مناطق محروم طراحی‌شده است

خوابگاه

سرپرست بنیاد 15 خرداد گفت: خوابگاه‌های دانشجویی طرح خورشید با حفظ هویت ایرانی اسلامی برای مناطق محروم طراحی‌شده تا زمینه تحصیل دختران دانشجو در این مناطق فراهم شود.

آیت‌الله حسن صانعی در آیین آغاز عملیات اجرایی دو خوابگاه دانشجویی دخترانه دانشگاه علوم پزشکی و خلیج‌فارس بوشهر افزود: بنیاد 15 خرداد تلاش می‌کند همچون گذشته که همواره در کنار محرومان بوده، امروز نیز در زمینه تأمین خوابگاه دانشجویی مشکلی از دانشگاه‌ها برطرف و زمینه تحصیل دختران دانشجو را فراهم کند.

وی تصریح کرد: تلاش می‌شود ساخت خوابگاه‌های طرح خورشید در استان‌ها با هماهنگی دانشگاه‌ها، روحانیت و خیران ادامه داشته باشد.

آیت‌الله صانعی افزود: دست نظام در این شرایط بسته است و حضور و همکاری خیران و نیک اندیشان برای ساخت خوابگاه‌های دانشجویی با توجه به نیازی که وجود دارد ضروری است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره تلاش برخی برای تغییر نام خلیج‌فارس اظهار کرد: نام خلیج‌فارس تیری به چشمان کسانی است که احمقانه فکر می‌کنند می‌توانند اسامی را براحتی تغییر دهند.

سرپرست بنیاد 15 خرداد اظهار کرد: بزرگ‌مردان بوشهری در دو قرن مقاومت با نبود امکانات و در سخت‌ترین شرایط به‌گونه‌ای عمل کردند که عظمت قدرت‌های بزرگ دنیا در این منطقه لگدمال شد.

وی بیان کرد: اگر فداکاری آن بزرگ‌مردان نبود امروز این دانشگاه با این وسعت به‌عنوان یک ظرفیت برای تربیت نیروی انسانی توانمند وجود نداشت.

آیت‌الله صانعی یادآور شد: امروز دانشگاه خلیج‌ فارس به ‌عنوان یک نماد و مکمل خدمات آن حماسه‌سازان و غیور مردان تاریخ استان بوشهر است که باید پایدار و باصلابت مسیر توسعه و پیشرفت را طی کند.

سرپرست بنیاد 15 خرداد گفت: مردم استان بوشهر قدر این دیار را می‌دانستند به همین دلیل بود که اجازه ندادند استعمار پیر در آن اقدام به ساخت کاخ‌های نحس و نجس خود کنند و امروز نیز با همان روحیه دلیرمردی و استعمارستیزی در مقابل دشمن ایستادگی می‌کنند.

وی با قدردانی از دو دانشگاه علوم پزشکی و خلیج‌فارس بوشهر به خاطر وحدت و هماهنگی موجود بین آنها افزود: در این دو دانشگاه وحدت به معنی کلمه دیده می‌شود و این خاصیت کار و مدیریت دانشگاهی است.

احداث خوابگاه‌ها دانشجویی باید موردتوجه قرار گیرد

 نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر نیز گفت: احداث خوابگاه‌های دانشجویی یکی از مهمترین زیرساخت‌های دانشگاه‌هاست که باید موردتوجه قرار گیرد تا حماسه‌ای در بخش توسعه زیرساختی ایجاد شود.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: علم، فناوری و دانش از مهمترین زیرساخت‌های پیشرفت کشور است به همین دلیل جهان استکبار به دنبال سلطه و مصادره علمی است و در این زمینه از هیچ تهدید و تروری چشم‌پوشی نمی‌کند.

وی با تأکید بر توسعه زیرساخت‌های علم و دانش اظهار کرد: دستیابی به فضای توسعه و پیشرفت مرهون توجه به علم و فناوری است به همین دلیل توسعه زیرساخت‌ها ضروری است.

آیت‌الله صفایی بوشهری بر ضرورت ورود خیران برای توسعه زیرساخت‌های علم و فناوری در کنار دولت تأکید کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.