شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۸

هجدهمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی و جشنواره آموزشی شهید مطهری برگزار می شود

جشنواره مطهری

معاون مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی وزارت بهداشت از برگزاری همزمان هجدهمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی و جشنواره آموزشی شهید مطهری، در اردیبهشت سال ۹۶ خبر داد.

فرنگیس شوقی در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار مفدا اظهار داشت: جشنواره آموزشی شهید مطهری و هجدهمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی طی روزهای ۷ تا ۹ اردیبهشت ماه سال آینده در سالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه جشنواره آموزشی شهید مطهری در ۶ حیطه توسط معاونت آموزشی وزارت بهداشت برگزار می شود، اظهار داشت: این جشنواره در حیطه‌های تدوین و بازنگری برنامه های آموزشی، یاددهی و یادگیری، ارزشیابی آموزشی اعم از دانشجو‏، هیات علمی و برنامه، مدیریت و رهبری آموزشی، یادگیری الکترونیکی و طراحی و تولید محصولات آموزشی برگزار می‌شود.

شوقی گفت: اعضای هیات علمی با توجه به حیطه‌های شش گانه می توانند تا اواسط دی ماه به ارسال فرایندهای آموزشی خود اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: جشنواره آموزشی شهید مطهری همه ساله همزمان با هفته معلم برگزار می‌شود که در این  جشنواره فرایندهای برتر آموزشی دانشگاه‌ها در حیطه‌های مختلف برای ما ارسال  تا مورد داوری و ارزیابی قرار گیرند.

شوقی اظهار داشت: ما در جشنواره شهید مطهری ۶ حیطه تعیین کرده‌ایم که این ۶ حیطه در آیین‌نامه ارتقای اعضای هیات علمی آمده است.

وی با اشاره به اینکه همه دانشگاه‌های علوم پزشکی حتی دانشگاه‌های غیروابسته و نیمه وابسته مثل دانشگاه شاهد، ارتش و دانشگاه آزاد می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند، افزود: هر دانشگاهی نهایتا می‌تواند ۶ اثر در ۶ حیطه برای بخش فرایندهای برتر کشوری برای ما ارسال کند.

شوقی خاطرنشان کرد: معاونت آموزشی وزارت بهداشت برگزارکننده این همایش و جشنواره است و محل برگزاری این رویداد چند سالی است که در سالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری جشنواره شهید مطهری را تقدیر و شناسایی  فرایندهای برتر آموزشی‏ و  نوآوری های آموزشی در دانشگاه‌ها ذکر کرد و گفت: جشنواره شهید مطهری بهترین فرصت برای معرفی و شناسایی  اقدامات نوآورانه و خلاقانه در دانشگاه‌هاست. یکی از اهداف برگزاری این جشنواره این است که کار آموزش در دانشگاه‌ها اندکی پررنگ دیده شود و اعضای هیات علمی صرفا به مساله پژوهش فکر نکنند چرا که آموزش و پژوهش باید در دانشگاه‌ها به طور توام مورد توجه قرار گیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.