شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید:

خوابگاه جدیدالاحداث دانشگاه علوم‌ پزشکی کاشان به بهره‌برداری می‌رسد

خوابگاه جديد الاحداث

همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۷-۹۸ خوابگاه جدیدالاحداث دانشگاه علوم پزشکی کاشان آماده اسکان دانشجویان است.

به گزارش مفدا کاشان، خوابگاه جدید الاحداث دانشگاه با ظرفیت ۲۵۰ نفر پذیرای دانشجویان پسر دانشگاه خواهد بود. خوابگاه جدید الاحداث دانشگاه تاکنون با هزینه‌ایی بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان تجهیز شده است و روند تجهیز آن تا پایان مهرماه ادامه دارد.

 به دلیل کمبود اعتبارات تا سال ۹۵ ساخت این خوابگاه متوقف شده بود و بخشی از سفتکاری آن انجام شده بود. در سال ۹۵ این خوابگاه در لیست خوابگاه‌های ۲۱ گانه مصوب وزارت بهداشت قرار گرفت و با تغییر نقشه به سوئیتی( مصوب معاونت فرهنگی) مجددا شروع به ساخت شد. اعتبار مصوب وزارت بهداشت برای حمایت از ساخت این خوابگاه ۳ میلیارد تومان است که مابقی توسط دانشگاه تامین شده است.

این خوابگاه در دو طبقه ساخته شده است و به صورت سوئیتی است. دو بال شمالی وجنوبی دارد که دارای سالن اجتماعات، سالن ورزشی، سالن مطالعه و فضاهای رفاهی است. سازه این خوابگاه از جنس بتن می باشد.

 این خوابگاه و بقیه خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی کاشان شامل خوابگاه پسرانه اندیشه و خوابگاههای دخترانه الزهرا "س" و امام علی "ع" در پردیس دانشگاه ساخته شده و در کنار دانشکده‌ها‏، بیمارستان اصلی دانشگاه و سلف سرویس و سالن ورزش واستخر دانشگاه است. هزینه‌های ساخت اولیه تا مرحله سفتکاری‏ و هزینه‌های طراحی وتغییر نقشه‏، دانشگاه بیش از ۵ میلیارد تومان تاکنون هزینه کرده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.