چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۷

در چهارمین اجلاس سراسری مدیران شعب دانشگاهی مفدا

دستورالعمل جدید مفدا ابلاغ شد/ آغاز فرآیند چهارماهه «دومین رتبه‌بندی شعب دانشگاهی مفدا» همزمان با سال تحصیلی جدید

چهارمین نشست سراسری مدیران شعب دانشگاهی مفدا به روایت تصویر

مدیر مفدا وزارت بهداشت در نشست دو روزه ی مدیران شعب دانشگاهی مفدا، ضمن اعلام دستورالعمل جدید فعالیت مفدا، از فعالیت‌های رسانه‌ای برخی شعب انتقاد کرد و از مدیران خواست تا ضمن توجه بیشتر به انعکاس اخبار فعالیت‌های دانشجویی در مفدا، گزارشی از فعالیت‌های رسانه‌ای خود را به صورت فصلی ارائه دهند.

به گزارش مفدا، در نخستین روز از چهارمین نشست سراسری مدیران شعب دانشگاهی مفدا که یکشنبه ۲۵ شهریورماه در سالن همایش‌های بین‌المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، مهدی معماری مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و مدیر مفدا به تشریح اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در شش‌ماه اول سال جاری مفدا مرکزی پرداخت.

معماری با اشاره انعکاس اخبار برنامه‌های مهم و محوری که در شش‌ماه اول سال توسط ستاد و دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام شده است، گفت: در کنار فعالیت‌های جاری و معمول رسانه‌ای مفدا ما در ابتدای سال تاکنون جشنواره بین‌المللی سیمرغ، نمایشگاه بین المللی قرآن، برگزاری مسابقات ورودی المپیاد به میزبانی دانشگاه‌های علوم پزشکی شاهرود و همدان، چهارمین نشست خانه نشریات دانشجویی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، نشست کانون‌های فرهنگی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، نشست شورای هماهنگی مفدا و نشست دبیران انجمن‌های علمی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران و نشست دبیران شوراهای صنفی را پیش‌روی داشتیم که تیم رسانه‌ای مفدا متشکل از تیم مفدا مرکزی و تیم‌های شعب دانشگاهی مفدا به خوبی توانستند این فعالیت‌ها را رسانه‌ای و منعکس کنند.

وی با ابراز تشکر از مدیران شعب دانشگاهی مفدا که میزبانی این برنامه‌های مهم را بر عهده داشتند، گفت: فعالیت مشترک تیم‌های رسانه‌ای مفدا مرکزی و دانشگاهی نشان داد که فعالان رسانه‌ای مفدا به بلوغ سازمانی لازم رسیده و همکاری‌های بین بخشی بخوبی نهادینه شده و مفدا امروز به رسانه‌ای تبدیل شده است که ۶۴ شعبه متحد و تلاشگر دارد.​

مدیر روابط عمومی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به ابلاغ دستورالعمل جدید مفدا توسط دکتر فراهانی معاون محترم وزیر بهداشت، گفت: ابلاغ این دستورالعمل مسیر پیش‌روی فعالیت‌های مفدا را مشخص کرد و مفدا شاهد تغییر آرایش نیروی انسانی خود بود که این تغییر آرایش با توجه به تجربیات دو سال گذشته و در راستای حرفه‌ای شدن فعالیت‌های مفدا ایجاد شده است.

معماری سرمایه انسانی را مهمترین مؤلفه پیشرفت سازمان‌ها و هر مجموعه دانست و تصریح کرد: در ساختار جدید مفدا در تلاشیم که همه مدیران مفدا را از میان افراد حرفه‌ای انتخاب کنیم و مدیرانی که شغل‌های دیگری بغیر از مسؤولیت مفدا را بر عهده دارند،‌ را تک شغله کنیم.

مدیر مفدا با تأکید بر این‌که مدیران فعلی فعال و با انگیزه مفدا حفظ شده و تا پایان سال در دوره‌های فشرده آموزشی شرکت خواهند کرد، تأکید کرد: اگر به دنبال رشد و بزرگ شدن هستیم چاره‌ای جز این‌که آموزش ببینیم و اصول کار رسانه‌ای و مدیریت حرفه‌ای رسانه‌را به صورت علمی فرا بگیریم، نداریم.

مدیر روابط عمومی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود به تدوین نظام‌نامه آموزشی فعالان رسانه‌ای مفدا اشاره کرد و گفت: آموزش به عنوان مقوله‌ای که کلید پیشرفت و رشد افراد است اهمیت زیادی برای ما دارد و امسال در کنار فعالیت جاری رسانه‌ای مفدا، تلاش خود را معطوف تدوین و اجرای برنامه‌های آموزشی کرده‌ایم و در تلاشیم برای هر یک از فعالان رسانه‌ای مفدا یک «شناسنامه الکترونیکی آموزشی» تهیه کنیم.

معماری «نظام‌نامه آموزشی» را یک سند درون سازمانی نامید که مسیر آموزشی نیروی انسانی مفدا را در سال‌های آتی مشخص می‌کند و افزود: تا پایان سال ۲۰ دوره آموزشی منطقه‌ای «مهارت‌های رسانه‌ای» ویژه فعالان رسانه‌ای مفدا به صورت مشترک توسط مفدا مرکزی و شعب دانشگاهی در ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی برگزار می‌شود. این دوره‌های آموزشی را با مشارکت یک مؤسسه رسانه‌ای معتبر به صورت کاملاً استاندارد برگزار کرده و در پایان دوره‌های آموزشی کارآموزان در آزمون کتبی و عملی شرکت کرده و پس از کسب حدنصاب مشخص شده در نظام‌نامه آموزشی، به قبول شدگان گواهی پایان دوره معتر قابل ترجمه ارائه خواهد شد.

مدیر مفدا «ارزیابی فعالیت‌های شعب دانشگاهی مفدا و رتبه‌بندی آنها» در چند ماهه آینده را یکی از اقدامات در دست اجرای مفدا مرکزی عنوان کرد و گفت: رنکینگ فعالیت‌های رسانه‌ای شعب دانشگاهی مفدا در بهمن‌سال هر سال اعلام خواهد شد و در نشست اسفندماه هر سال از مدیران برتر در حضور مسؤولان ارشد وزارت بهداشت تقدیر خواهد شد.

وی فرآیند رتبه‌بندی مفدا را یک فعالیت سخت و زمان‌بر دانست و گفت: فرآیند ارزیابی فعالیت‌های رسانه‌ای شعب مفدا در مجموعه سایت‌های خبری و هم در حوزه شبکه‌های اجتماعی و نرم‌افزارهای پیام‌رسان کاری سخت و زمان‌بر است که از ابتدای این فرآیند تا زمان اعلام نتایج معمولاً چهار ماه زمان لازم است و در تلاشیم تا با طراحی فرم‌های جدید و اصلاح برخی فرآیندها این زمان را کاهش دهیم.

معماری با تأکید بر برگزاری منظم جلسات شورای هماهنگی مفدا در شش ماه دوم سال جاری، خاطر نشان کرد: حضور نمایندگان مناطق در شورای هماهنگی مفدا و مشرورت‌ها و نظرات ارزشمند دبیران مناطق یکی از اقداماتی است که مقوم تصمیمات اتخاذ شده توسط مفدا مرکزی است، بنابراین تلاش خواهیم کرد این جلسات هر دو ماه یکبار در ستاد وزارت بهداشت تشکیل شده و همه تصمیمات و اقدامات مفدا با نظر شورا انجام شود.

مدیر روابط عمومی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با انتقاد از عدم برگزاری جلسات «شورای هماهنگی مناطق» در شش‌ماهه اول سال در برخی از مناطق جغرافیایی، تأکید کرد: تلاش خواهم کرد که شش‌ماهه دوم سال در اکثر جلسات شورای هماهنگی مفدا در مناطق شرکت کنم و از نزدیک با مشکلات و موانع پیش‌روی مدیران آشنا شوم.

در ادامه این اجلاس مدیر مفدا با انتقاد از اقدامات و فعالیت‌های برخی از مدیران شعب دانشگاهی مفدا،‌ گفت: «مفدا» مجموعه‌ای رسانه‌ای است که در درون دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور شکل گرفته است که بر اساس سایت‌های اعلامی وزارت بهداشت فعالیت می‌کنند. متأسفانه در شش‌ماهه گذشته شاهد این موضوع بوده‌ایم که برخی از مدیران دانشگاهی مفدا به دلایل مختلف سیاست‌های اعلامی وزارت بهداشت را اجرایی نکرده‌اند و در برخی از موارد بر خلاف آن عمل کرده‌اند که این موضوع با هیچ استدلالی قابل توجیه نیست.

وی با ذکر یک مثال در خصوص عدم همراهی برخی از مدیران مفدا با سیاست‌های فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، گفت: یکی از سیاست‌هایی که از ابتدای شکل‌گیری مفدا در همه نشست‌های سراسری مفدا بر آن تأکید شده است، توجه ویژه و انتشار اخبار فعالیت‌های نهادهای دانشجویی توسط شعب دانشگاهی مفدا بوده است که متأسفانه بر اساس بررسی‌های ما در تعداد کمی از شعب مفدا نه‌تنها به انتشار اخبار فعالیت‌های نهادهای دانشجویی بی‌توجهی می‌شود،‌ بلکه پایگاه‌های خبری مفدا به محلی برای انتشار اخبار اداری ستاد معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی تبدیل شده است.

مدیر مفدا عدم انتشار بیانیه‌ها و موضوعات انتقادی دانشجویان در مفدا را یکی دیگر از مصادین انحراف از سیاست‌های رسانه‌ای وزارت بهداشت در حوزه دانشجویی عنوان کرد و تأکید کرد: مدیران مفدا موظفند که همه نظرات و موضوعات انتقادی دانشجویان را که موضع تعداد زیادی از دانشجویان است در مجموعه رسانه‌ای مفدا منتشر کنند و البته حق پاسخ‌گویی مسؤولان محفوظ است و آنها نیز از طریق مفدا می‌توانند نظرات و موضوعات مدنظر خود را منعکس کنند.

در ادامه این جلسه دبیران مناطق مختلف جغرافیایی مفدا با ارائه گزارشی از وضعیت فعالیت رسانه‌ای شعب مفدا منطقه خود، مشکلات و موانع پیش‌روی خود را تشریح کردند.

در ابتدا حسین توکلی مدیر مفدا در دانشگاه علوم پزشکی گناباد و دبیر منطقه شمال شرق، گفت: این منطقه شامل دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، تربت حیدریه، اسفراین، تربت جام و گناباد است.

وی به برگزاری نشست مدیران مفدا در منطقه شمال شرق پرداخت و ادامه داد: در سال گذشته موفق به برگزاری دو نشست با موضوعات آموزشی برای مدیران مفدا در این منطقه شدیم.

مدیر شعبه گناباد مفدا، ابراز داشت: در سال گذشته دو نشست با پرداختن به مباحث آموزشی برگزار و تلاش شد تا گواهی‌های این دو نشست در زمان خود در اختیار شرکت کنندگان قرار داده شود.

در ادامه توکلی حذف کار دانشجویی را دلیلی بر کاهش انگیزه در دانشجویان دانست و گفت: تجهیزات و امکانات در برخی دانشگاه‌ها به اندازه کافی نیست و باید تلاش کرد تا حق مسئولیت برای مدیران مفدا در دانشگاه‌ها در نظر گرفته شود.

ادامه این نشست به ارائه گزارش ایوب اندبیلی؛ مدیر مفدا در دانشگاه علوم پزشکی تبریز و دبیر منطقه شمال غرب اختصاص داشت.

وی در ابتدا گفت: در راستای توانایی هر چه بیشتر مدیران مفدا در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های این منطقه، در شش‌ماهه اول سال جاری دومین نشست هماهنگی و هم اندیشی مفدا به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی سراب برگزار شد.

اندبیلی برگزاری دوره آموزشی برای فعالان رسانهای مفدا شمال غرب و انتخاب دبیران سرویسهای پنج گانه مفدا نیز از دیگر اقدامات انجام شده در این منطقه برشمرد.

دبیر مفدا در منطقه آمایشی شمال غرب کشور ابراز داشت: دانشگاه علوم پزشکی تبریز میزبان چهارمین نشست خانه نشریات دانشجویی و المپیاد ورزشی قهرمانی پسران دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور بود که این برنامه‌ها به خوبی در اشکال مختلف، پوشش رسانه‌ای داده شد.

در ادامه مسعود بابایی؛ مدیر مفدا در دانشگاه علوم پزشکی قم و دبیر منطقه البرز مرکزی، گفت: مفدا مرکزی شامل دانشگاه‌های قم، اراک، قزوین، البرز و ساوه است.

وی گریزی به مشکلات منطقه البرز مرکزی زد و ادامه داد: دوشغله بودن مسئولان و مدیران مفدا در همه مناطق یکی از مشکلاتی است که تمرکز اصلی در حوزه مسئولیتی مفدا را کم رنگ می‌کند. دومین مشکل نیز کنار گذاشتن کار دانشجویی است که متاسفانه این مسئله استقبال دانشجویان از حضور در مفدا را کاهش داده است.

مدیر مفدا در دانشگاه علوم پزشکی قم، ابراز داشت: مفدا به شکل واقعی از سوی معاونان فرهنگی و دانشجویی جدی گرفته نمی‌شود و در داشتن تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری مشکلاتی وجود دارد که باید راهکارهایی برای عبور از این مشکلات دیده شود.

در ادامه گزارش دبیران مفدا در مناطق ۱۰ گانه آمایش سرزمینی به علیزاده؛ مدیر مفدا در دانشگاه علوم پزشکی اهواز و دبیر منطقه جنوب غرب اختصاص داشت.

وی در ابتدا با بیان این که این منطقه شامل دانشگاه‌های لرستان، دزفول، آبادان، شوشتر و بهبهان است، گفت: در نشست که تیرماه سال جاری در اهواز برگزار شد در حضور مدیران مفدا به تشریح آئین نامه‌های جدید مفدا پرداخته شد.

علیزاده در خصوص مشکلات منطقه جنوب غرب، بیان داشت: در دانشگاه اهواز شرایط بد آب و هوایی خوزستان یکی از مشکلات اصلی محسوب می‌شود که موجب تعطیل شدن دانشکده‌ها در برخی از ماه‌های سال شده است.

مدیر مفدا در دانشگاه علوم پزشکی اهواز به ارائه گزارش عملکرد منطقه جنوب غرب مفدا پرداخت و ابراز داشت: وضعیت مدیریتی دانشکده منطقه جنوب کشور به هیچ وجه مطلوب نیست و هرچه سریع‌تر برای رفع این مشکل چاره‌ای اندیشید.

مدیر مفدا دانشگاه علوم پزشکی اهواز فقدان فضای فیزیکی مناسب را از جمله مهمترین موانع فعالیت‌های رسانه‌ای مفدا در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های منطقه جنوب کشور عنوان کرد و گفت: این موضوع منجر به این شده است در برخی دانشگاه‌های منطقه جنوب عملا مفدا فضای لازم را حتی برای برگزاری جلسات کاری خود را در اختیار نداشته باشد.

در ادامه خانلری؛ مدیر مفدا در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، گفت: کار ما از این جهت بسیار ارزشمند است که در جنگ رسانه‌ای قرار داریم؛ بنابراین باید بیشترین بودجه در این قسمت در کشور استفاده شود زیرا جنگ روانی حاصل کار رسانه است و اگر ما نتوانیم به جوانان خود خوراک دهیم این خوراک را از خارج و از رسانه بیگانه تهیه می‌کند.

این مدیر جوان مفدا که به تازگی مسؤولیت مدیریت مفدا دانشگاه علوم پزشکی را عهده‌دار شده است، به ارائه چند پیشنهاد برای رسیدن به موفقیت بیشتر در پوشش هر چه بهتر خبر در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی پرداخت و اضافه کرد: برگزاری جشنواره‌ای رسانه‌ای ویژه فعالان رسانه‌ای مفدا و ذکر نام دانشجویانی که برای این رسانه دانشجویی، خبر تهیه می‌کنند در بالا بردن انگیزه دانشجویان همکار ما بسیار مؤثر است.

در ادامه عادل فندرسکی؛ مدیر مفدا دانشگاه علوم پزشکی گلستان و دبیر شورای هماهنگی مفدا در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور، گفت: منطقه شمال متشکل از دانشگاه‌های علوم پزشکی گلستان، شاهرود، سمنان، ساری، بابل و گیلان است که موفق به برگزاری دو نشست منطقه‌ای و کارگاه‌های توانمند سازی در شش‌ماه اول سال شده‌ است.

وی یکی از مشکلات و چالش‌های پیش روی مفدا را تثبیت مدیران مفدا دانست و ابراز امیدواری کرد مدیر مفدا از نیروهای توانمند و کاربلد را در بدنه مفدا حفظ کرده و مانع جابجایی بدون جهت این افراد شود.

در ادامه روز اول چهارمین نشست مدیران شعب دانشگاهی مفدا محمد عارفی‌تبار؛ دبیر سرویس دانشگاهی مفدا مرکزی به تشریح روند رتبه‌بندی شعب دانشگاهی مفدا پرداخت و گفت: در رتبه بندی شعب مفداهای دانشگاهی به کیفیت و کمیت تولید محتوا در پایگاه‌های خبری مفدا توجه شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: رتبه بندی شعب مفدا می‌تواند نقاط قوت و ضعف پایگاه‌های خبری مفدا را در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مشخص کند. در این رتبه بندی تلاش شده است تمامی جوانبی را که یک پایگاه اطلاع رسانی به آن نیاز دارد شامل :خبر، گزارش، مصاحبه، تولیدات سمعی و بصری و فضای مجازی، در نظر گرفته شود.

عارفی‌تبار روند رتبه بندی بر اساس فرم‌های خوداظهاری شعب مفدا را شرح و بر بروز رسانی تمامی باکس‌های پایگاه خبری مفدا در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور تاکید داشت. در ادامه مدیران شعب دانشگاهی مفدا به بیان سئوالات خود پرداختند.

گفتنی است در بعداز ظهر چهارمین نشست مدیران شعب دانشگاهی مفدا، ساختار جدید منابع انسانی مفدا توسط معماری مدیر مفدا مرکزی تشریح شده و مدیران مفدا با دلایل انتخاب سرویس‌های جدید آشنا شدند.

در دومین روز از چهارمین نشست سراسری مدیران شعب دانشگاهی مفدا نیز که دوشنبه ۲۶ شهریورماه برگزار شد، دبیر شورای هماهنگی مفدا به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این شورا و تشریح برنامه‌های آتی پرداخت. همچنین دبیران کمیسیون‌های چهارگانه مفدا نیز به تشریح فعالیت‌های کمیسیون‌ها پرداختند.

عادل فندرسکی نژاد دبیر شورای هماهنگی مفدا، در ابتدای جلسه با اشاره به بررسی شیوه نامه رتبه بندی مفداهای دانشگاهی در جلسات شورای هماهنگی گفت: در بررسی‌هایی که در جلسات شورای هماهنگی انجام دادیم تغییراتی در فرم‌های رتبه بندی اعمال شد که به زودی به همکاران اعلام می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه در پایان شهریور ماه بازه زمانی مقرر برای رتبه بندی سالانه به اتمام می‌رسد، خاطر نشان کرد: با پایان یافتن این زمان، پروسه رتبه بندی سایت‌ها آغاز می‌شود. یکی از دغدغه‌های اصلی من شفاف سازی رتبه بندی است به نحوی که هیچ ابهامی برای همکاران ما در زمینه رتبه بندی وجود نداشته باشد. انتقادهایی به رتبه بندی سال گذشته وارد شد و تلاش داریم با اعمال تغییرات و راهکارهایی مشکلات موجود را مرتفع کنیم تا زحمات همکاران ما در دانشگاه‌ها دیده شود. اینکه در چه جایگاهی از رتبه‌بندی قرار می گیریم اهمیت ندارد، آنچه مهم است دیده شدن زحمات همکاران ماست.

فندرسکی نژاد اضافه کرد: آنچه اهمیت دارد این است که هر کدام از ما در دانشگاهی که مشغول به فعالیت هستیم با توجه به امکانات و شرایط تمام توان خود را صرف بالا بردن کمیت و کیفیت محتواهای تولیدی کنیم و با درایت و مدیریت بتوانیم از ظرفیت‌های دانشجویی بهره مند شده و این نیروهای با انگیزه و خلاق را در پیشبرد اهداف مفدا همراه کنیم.

دبیر شورای هماهنگی در ادامه اضافه کرد: تلاش داریم تمهیدی بیاندیشیم که رتبه بندی‌ها قبل از انتشار رسمی به دانشگاه‌ها اعلام شود تا امکان اعتراض و در صورت لزوم اعمال تغییرات میسر باشد.

در ادامه جلسه مهندس نسرین ستوده مسئول واحد آمار و فناوری اطلاعات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت سامانه ثبت درخواست همکاری با مفدا را برای همکاران تشریح کرد و شیوه استخراج اطلاعات دانشجویان داوطلب همکاری با مفدا را توضیح داد.

ستوده با اشاره به این‌که هم‌اکنون به دلیل وجود فعالیت‌هایی که نیاز به استفاده از سامانه‌های متعدد دارد، متأسفانه ما مجبور شده‌ایم از سامانه‌های مختلف استفاده کنیم که تعدد سامانه‌ها مشکلی است که در تلاشیم این موضوع را در سال آینده برطرف کنیم.

مسئول واحد آمار و فناوری اطلاعات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اعلام این‌که هم‌اکنون در حال تهیه rfp یا طرح اولیه سامانه جامع فعالیتی معاونت فرهنگی و دانشجویی هستیم، خاطر نشان کرد: ان‌شاالله با طراحی و اجرای سامانه جامع فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، تمامی فرآیندهای اجرای این حوزه الکترونیکی شده و مشکل وجود سامانه‌های متعدد مرتفع خواهد شد.

بخش بعدی دومین روز نشست مدیران شعب دانشگاهی مفدا به ارائه گزارش کار دبیران کمیسیون‌های تخصصی چهارگانه اختصاص یافت.

حسین توکلی مدیر مفدا گناباد و دبیر کمیسیون چند رسانه‌ای درباره شیوه نامه آرشیو محتواهای چند رسانه‌ای صحبت کرد و بر اهمیت یکپارچه سازی شیوه آرشیو عکس، فیلم و صدا در کل مفداهای دانشگاهی تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به بررسی محتواهای چندرسانه‌ای مفداهای دانشگاهی و نیازسنجی آموزشی، خاطر نشان کرد: نیازسنجی آموزشی در حوزه چند رسانه‌ای صورت گرفته که بر اساس این نیاز سنجی، محتوای آموزشی برای کارگاه‌ها تدوین خواهد شد.

در ادامه جلسه سارا اسلامی نماینده مفدا وارستگان به ارائه گزارش کمیسیون فضای مجازی پرداخت و درباره قالب‌های انتشار اخبار در پیامرسان‌ها صحبت کرد.

وی با انتقاد از نحوه انتشار اخبار در کانال‌های مفدا اظهار داشت: بسیاری از کانال‌های مفدا در زمینه شیوه انتشار اخبار نقائصی دارند که امیدواریم با نهایی شدن پیش نویس شیوه نامه انتشار اخبار در پیامرسان‌ها، به یکپارچگی در انتشار اخبار مفداها برسیم.

ارائه گزارش کار کمیسیون دانشجویی توسط عادل فندرسکی صورت گرفت. وی گزارشی درباره محتواهای منتشر شده در سایت‌های مختلف ارائه و کمیت اخبار تولیدی را مورد مقایسه قرار داد.

وی ابراز امیدواری کرد که با آغاز سال تحصیلی جدید و ورود دانشجویان تازه نفس به دانشگاه و بازگشت دانشجویان با تجربه به عرصه مفدا، هم کمیت و هم کیفیت اخبار مفداهای دانشگاهی ارتقاء یابد.

فندرسکی رتبه بندی پایگاه‌های اطلاع رسانی مفدا، انتشار اخبار فعالیت‌های دانشجویی و ایجاد موج خبری پیرامون رویدادهای بزرگ دانشجویی از جمله تیتر ۱۱، جشنواره سیمرغ و المپیادها را از جمله عوامل انگیزشی فعالان رسانه‌ای مفدا برای بالا بردن کیفیت و کمیت کار دانست.

دومین روز نشست با پرسش و پاسخ مدیران مفدا با مهدی معماری مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ادامه یافت.

تک شغلی شدن مدیران مفدا، ایجاد انگیزه برای دانشجوی به منظور همکاری با مفدا، تامین هزینه ها و تجهیزات مورد نیاز مفداهای دانشگاهی، توجه بیش از بیش رؤسا و معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌ها به مفدا و تثبیت موقعیت شغلی مدیران مفدا از جمله دغدغه‌های مدیران شعب دانشگاهی مفدا بود که در جلسه مطرح شد.پ

منبع : mefda.ir

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.