دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵

اردوی جهادی کانون جهادگران سلامت علوم پزشکی اصفهان در مناطق محروم فریدونشهر برگزار شد

گزارش تصویری اردوی جهادی کانون جهادگران سلامت روستاهای محروم فریدونشهرقسمت دوم

اردوی جهادی کانون جهاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به مقصد مناطق محروم شهرستان فریدونشهر در غرب استان اصفهان، به مدت سه روز از تاریخ ۲۱ تا ۲۳ شهریورماه ۹۷ برگزار شد.

به گزارش مفدا اصفهان دکتر مهرداد زینلیان، عضو هیات علمی دانشکده پزشکی و سرپرست کانون جهاد سلامت دانشگاه، هدف تشکیل این کانون را آشنایی دانشجویان نخبه این دانشگاه با محرومیت‌های جامعه و تربیت نیروهای جهادی کارآمد جهت محرومیت زدایی از جامعه عنوان کرد.
همچنین مهدی هادیان، دبیر کانون جهاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مناطق تحت پوشش این اردوی جهادی را مشتمل بر ۴۳ روستا و سه مسیر عشایری و جمعیتی بالغ بر ده هزار نفر واقع در دهستان های برف انبار و پیشکوه و پشتکوه موگویی از شهرستان فریدونشهر در غرب استان اصفهان عنوان کرد.

محمد رضا قاسمی، مسؤل اردوی جهادی کانون جهاد سلامت دانشگاه نیز به حضور تعداد ۳۶ نفر از اساتید و دانشجویان این دانشگاه در اردوی جهادی فریدونشهر اشاره کرد که در قالب ۷ تیم درمانی در رشته‌های مختلف تخصصی به غربالگری و ویزیت بیماران نیازمند منطقه مشغول بودند.

همچنین در کنار فعالیت‌های درمانی، تیم های فرهنگی دانشجویی در برگزاری برنامه‌های جذاب فرهنگی متناسب با ایام ماه محرم در روستاها و مناطق عشایری مورد بازدید و توزیع اقلام فرهنگی در میان کودکان و دانش آموزان منطقه فعالیت داشتند.

وی دیوارنویسی و خلق آثار هنری و فرهنگی جذاب در روستاهای محروم منطقه را از دیگر فعالیت های انجام شده در اردوی جهادی کانون جهاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برشمرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.