یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۱

برگزیده شدن دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مراسم تجلیل از دستگاه های برتر "امر به معروف و نهی از منکر" در حوزه های برترین دستگاه اجرائی، برترین دانشگاه، برترین مدیریت فرهنگی و تقدیر از سه کارشناس این حوزه

تقدیر

طی مراسمی دستگاه‌ها، دانشگاه‌ها و کارخانجات و مراکز تولیدی و صنعتی برتر استان کرمانشاه در اجرای "امر به معرف و نهی از منکر" معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند. 

به گزارش مفدا کرمانشاه، آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمانشاه در این مراسم که امروز(25 شهریور) به مناسبت هفته امربه معروف و نهی از منکر با حضور مسئولان دستگاه های مختلف برگزارشد، اصل انسان را مبتنی بر طغیان و سرکشی دانست. 

وی با بیان اینکه طغیان دارای دو است که یکی مثبت و دیگری منفی است، افزود: طغیان درصورتی که در برابر ظلم و استکبار باشد، مثبت و اگر در برابر مظلوم باشد، منفی است. 

امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: برای اینکه طغیان انسان به حالت تعادل و تنها جنبه مثبت آن برسد، ضروری است که آن را تربیت کنیم. 


آیت الله علما تاکید کرد: امام حسین(ع) با امر به معروف و نهی از منکر در برابر طغیان ظلم ایستاد.  

در ادامه این مراسم جعفر همتی مشاور عالی استاندارکرمانشاه امر به معروف و نهی از منکر را دو واجب فراموش شده خواند و گفت: در شرایط کنونی که جوسازی های سنگینی در جامعه می شود، اجرای این دو فریضه از جنگ در جبهه های نبرد نیز سخت تر است. 

وی خاطرنشان کرد: اگر هرکدام به انجام این دو فریضه اقدام کنیم، به تدریج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ترویج پیدا می کند. 

مشاور عالی استاندار کرمانشاه گفت: واقعه کربلا برای اجرای امر به معروف ونهی ازمنکر رقم خورد. 

وی تاکید کرد: آنچه را که امام(ره)، رهبری و شهدا در این زمینه از ما خواسته اند را به خوبی نتوانسته ایم انجام دهیم. 

سردار بهمن ریحانی فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه، معروف بزرگ را در حفظ نظام معنا کرد و افزود: امروز انجام منکراتی در صدد سست کردن پایه‌های نظام تهدیدی است که نظام را در معرض خطر قرار می‌دهد.

وی بابیان اینکه آینده کشور آینده ای روشن است که باید مردم را نسبت به این آینده امیدوار کنیم، گفت: بزرگترین عامل اقتدار امروز کشور مردم هستند که باید به آنان خدمت و دستاوردهای انقلاب را برایشان تشریح کنیم.

در پایان از دستگاه های برتر از جمله دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در حوزه های مختلف از جمله ریاست، معاون فرهنگی و دانشجویی، مدیر فرهنگی و سه نفر از کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تجلیل شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.