سه‌شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۰

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان:

برای صنعتی‌سازی طبخ غذا به ۳۰۰ میلیون تومان بودجه نیاز داریم/ برگزاری مسابقات ورزشی به مناسبت ۱۶ آذر

مصاحبه های اختصاصی نشست برنامه عملیاتی

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: به دلیل مشکلات مالی و بحث بودجه ای به سمت صنعتی‌سازی آشپزخانه و سلف سرویس‌های دانشجویی نرفته‌ایم چرا که بودجه‌ای که داریم کفاف این مساله را نمی‌کند که در فاز صنعتی‌سازی برویم.

قربانعلی اصفهانی در گفت وگو با خبرنگار مفدا اظهار داشت: برای صنعتی کردن طبخ غذای دانشجویان به ۳۰۰ میلیون تومان بودجه نیاز داریم‏؛ البته در این راستا جلسات متعددی با ریاست دانشگاه و معاون پشتیبانی داشته‌ایم و آنها قول‌های مساعدی در این راستا داده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: فقط تنها کاری که در راستای صنعتی سازی طبخ غذا در دانشگاه علوم پزشکی کردستان انجام داده ایم، خرید و بکارگیری دستگاه های کباب پز و کباب گیر بوده است؛ ضمن اینکه در  طبخ غذای دانشجویان از آشپزهای دانشگاه مدد گرفته‌ایم و این کار را به بخش خصوصی واگذار نکرده‌ایم.

وی با اشاره به فعالیت ۱۶ سرآشپز، آشپز و خدمه برای تهیه و توزیع غذای دانشجویان، اظهار داشت: این تعداد نیروی انسانی در راستای تهیه ، طبخ و توزیع غذا طی سالهای گذشته تغییری نکرده است و طی سالهای گذشته که تعداد دانشجویان ما ۱۸۰۰ نفر بودند این تعداد نیروی انسانی در طبخ و توزیع غذا مشارکت داشته اند و امروز که شمار دانشجویان ما به ۲۶۰۰ نفر رسیده نیز همین تعداد نیروی انسانی‏، دانشگاه را در توزیع و پخت غذا همراهی می‌کنند.

وی با اشاره به همکاری و تعامل خوب ریاست دانشگاه علوم پزشکی کردستان و معاون توسعه این دانشگاه، گفت: مسئولان دانشگاه در حد توان و بضاعت دانشگاه از هیچ تلاشی برای پیشبرد اهداف دانشگاه دریغ نمی‌کنند و دست رد به سینه ما نگذاشتند و همواره در خرید وسایل و تجهیزات مورد نیاز دانشگاه، در حد توان همراهی خوبی با ما داشته‌اند.

اصفهانی با اشاره به توزیع تک منویی غذای دانشجویی در این دانشگاه خاطرنشان کرد: در حال حاضر توزیع غذا به صورت تک منویی صورت می‌گیرد که قطعا توزیع چند منویی، حق انتخاب را برای دانشجویان افزایش می دهد، ما در صدد توزیع دو منویی غذای دانشجویان هستیم.

وی بر لزوم صنعتی سازی آشپزخانه‌ها در محیط‌های دانشگاهی تاکید کرد و به مزیت و فواید این کار اشاره کرد و گفت: قطعا با صنعتی سازی سلف‌ها و آشپزخانه‌ها می‌توان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی حرکت کرد. قطعا اگر صنعتی‌سازی در طبخ غذا توسعه یابد در نیروی انسانی، وقت و برنامه‌ریزی می‌توان صرفه جویی های زیادی کرد.

مدیردانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت مشاوران سلامت و ارایه خدمات مشاوره‌ای به دانشجویان در دانشگاه و محیط‌های خوابگاهی این دانشگاه اشاره کرد وگفت: تمامی خوابگاه‌های ما اعم از خوابگاه‌های دختران و پسران مشاوران سلامت دارند و به  ارایه خدمات مشاوره‌ای در زمینه‌های مختلف می‌کنند.

فعالیت ۹ مشاور و روانشناس متخصص در خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه

وی به فعالیت ۹ مشاور و روانشناس متخصص در خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه دانشگاه علوم پزشکی کردستان اشاره کرد وگفت: ۴ مشاور زن و ۴ مشاور مرد و همچنین یک روانشناس متخصص هفته‌ای سه جلسه با حضور در خوابگاه‌ها‏، به ارایه خدمات روانشناسی و مشاوره‌ می‌پردازند.

اصفهانی خاطرنشان کرد: علاوه بر این مساله، مرکز مشاوره مستقلی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان زیر نظر مستقیم معاونت دانشجویی به ارایه خدمات مربوطه می‌پردازد‎؛ خوشبختانه خوابگاهی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان نداریم که روانپزشک، روانشناس و مشاوره نداشته باشد.

وی با اشاره به ارایه خدمات مشاوره‌ای و روانپزشکی از سوی مشاوران به دانشجویان گفت: مشاوران ما در زمینه افت تحصیلی دانشجویان، آسیب‌های اجتماعی از قبیل اعتیاد و... به ارایه خدمات می‌پردازند.

برگزاری مسابقات ورزشی درون دانشگاهی به مناسبت سالروز ۱۶ آذر

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان همچنین از برگزاری مسابقات ورزشی درون دانشگاهی به مناسبت سالروز ۱۶ آذر( روز دانشجو) خبر داد وگفت: این مسابقه همه ساله در ده رشته ورزشی برای دختران و ده رشته ورزشی برای پسران برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: فوتسال، طناب کشی، آمادگی جسمانی، تنیس روی میز، فوتبال دستی‏، مسابقات شطرنج و.. از جمله مسابقاتی است که همه ساله به مناسبت ۱۶ آذر و سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار می‌شود.

اصفهانی هدف از برگزاری این مسابقات را ترویج روحیه نشاط و شادابی در میان دانشجویان و ارتقای فرهنگ ورزش در میان اقشار دانشجویی ذکر کرد وگفت: همه ساله این مسابقات برای دختران و پسران به صورت روتین برپا می‌شود.

وی همچنین از مشارکت  و اعزام دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در جشنواره‌ها و المپیادهای ورزشی همگانی و قهرمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.