سه‌شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰

نشست روابط عمومی واحدهای تابعه دانشگاه و کارگاه آموزشی مبانی ارتباط جمعی برگزار شد .

نشست روابط عمومی واحدهای تابعه دانشگاه و کارگاه آموزشی مبانی ارتباط جمعی

یکی از اصلی ترین ارکان برای تعریف جایگاه یک روابط عمومی کارآمد و مسؤولیت پذیر در دستگاه این است که زیرنظر بالاترین مقام دستگاه و سازمان انجام وظیفه می نماید.

به گزارش « مفدا » نشست روابط عمومی واحدهای تابعه دانشگاه و کارگاه آموزشی مبانی ارتباط جمعی با گرایش گرافیک اطلاع رسان و شبکه های اجتماعی در اردوگاه رویین اسفراین برگزار شد .

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه در ابتدای این نشست با تاکید بر این که فعالیتی که روابط عمومی انجام می‌دهد از دیدگاه نظری «علم» ،از جنبه عملی و اجرایی «فن» و از جنبه خلاقانه و زیبایی شناختی «هنر» است و آیینه تمام نمای سازمان و جایگاه دریافت و انتقال اطلاعات است، گفت : روابط عمومی فعالیتی است ممتد ، مداوم و طرح‌ریزی شده که از طریق آن ، افراد و سازمان ها می‌کوشند تا تفاهم و پشتیبانی کسانی را که با آن ها سروکار دارند به دست آورند و در حقیقت بخشی از مدیریت است و در اغلب موارد نقش مغز متفکر ، قلب تپنده ، دست اجراء ، پای پیشرفت ، گوش شنوا ، چشم بینا و زبان گویای سازمان مدیریت آن را ایفا می‌کند.

دکتر « شکریان » تصریح کرد : روابط عمومی در حقیقت شبکه هوشیار ، بانک اطلاعات ، مغز متفکر سازمان و پل ارتباطی با افکار عمومی و مخاطبان خاص و عام و با نگرش ها و تمایلات و عادات و سلایق متفاوت است و باید خصلت هایی چون قانون مداری ، نظم ، شجاعت ، ابراز عقیده ، تحمل شنیدن آرای مخالفان ، احترام به حقوق فردی و اجتماعی دیگران و صداقت در آن رشد نماید.

وی تاکید کرد :یکی از اصلی ترین ارکان برای تعریف جایگاه یک روابط عمومی کارآمد و مسؤولیت پذیر در دستگاه این است که زیرنظر بالاترین مقام دستگاه و سازمان انجام وظیفه می نماید.

بر پایه این گزارش در ادامه مهندس «بهین» معاون روابط عمومی دانشگاه به بیان شاخص های خبری واحدهای مختلف دانشگاه و رشد مثبت و منفی روابط عمومی واحدها در این حوزه طی 6 ماهه نخست سال پرداخت و سپس کارگاه آموزشی مبانی ارتباط جمعی با گرایش گرافیک اطلاع رسان و شبکه های اجتماعی با تدریس آقای «قلیچی »کارشناس ارشد علوم اجتماعی و ارتباطات برگزار گردید .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.