پنجشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۵

نشست آموزشی، توجیهی مسؤولان روابط عمومی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی به کار خود پایان داد

رونمایی از 64 وب‌سایت خبری مفدا

نخستین نشست دو روزه آموزشی، توجیهی مسؤولان روابط عمومی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با برگزاری جلسه هم اندیشی و بحث و تبادل نظر به منظور هماهنگی امور اطلاع رسانی وب سایت‌های مفدا و جمع بندی بحث‌های مطرح شده به کار خود پایان داد.

نشست آموزشی، توجیهی مسؤولان روابط عمومی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی به کار خود پایان داد

نخستین نشست دو روزه آموزشی، توجیهی مسؤولان روابط عمومی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با برگزاری جلسه هم اندیشی و بحث و تبادل نظر به منظور هماهنگی امور اطلاع رسانی وب سایت‌های مفدا و جمع بندی بحث‌های مطرح شده به کار خود پایان داد.

به گزارش مفدا در جلسه هم اندیشی مسئولان روابط عمومی دانشگاه‌های علوم پزشکی که امروز برگزار شد، بر استفاده از پتانسیل‌های دانشجویان در امر اطلاع رسانی تاکید شد. همچنین مسئولان روابط عمومی دانشگاه‌ها به ذکر مشکلات خود در امر اطلاع رسانی پرداختند و پیشنهاداتی نیز به منظور تسهیل امور و هماهنگی با ستاد ارائه شد.

برگزاری کارگاه‌های آموزشی مداوم و در نظر گرفتن امکانات سخت‌افزاری برای مسئولان روابط عمومی از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

پایان بخش نشست دو روزه اهدای لوح سپاس از سوی مسئولان روابط عمومی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی به مهدی معماری مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت بود که به پاس تلاش برای راه اندازی وب سایتهای مفدا و ایجاد تغییر نگرش در روسا و معاونان دانشگاه‌ها نسبت به روابط عمومی انجام شد.

لازم به یادآوری است، در نخستین روز این نشست دو روزه که در سالن اجتماعات وزارت بهداشت برگزار شد، از 63 وب‌سایت خبری معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی و مفدا وب‌سایت ستادی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت توسط وزیر بهداشت رونمایی شد.

مهدی معماری مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت در این مراسم که با حضور دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، دکتر آقاجانی معاون درمان وزیر بهداشت و دکتر زاع نژاد رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در سالن اجتماعات وزارت بهداشت برگزار شد، با ارائه گزارشی از روند طی شده برای راه اندازی مجموعه پایگاه‌های اطلاع رسانی مفدا، اظهار داشت: از این پس هر یک از روابط عمومی‌های معاونت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌ها دارای یک‌وب‌سایت خبری حرفه‌ای هستند که به تمامی ماژول‌ها و امکانات لازم در این حوزه مجهز است.

وی افزود: دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را به ابزار‌های حرفه‌ای خبررسانی مجهز کردیم و هم‌زمان با این موضوع به امر آموزش و توانمندسازی فعالان روابط عمومی می‌پردازیم تا از این ره‌گذر نگاه حاکم و ذهنیت مدیران متولی امور فرهنگی و دانشجویی تغییر داده و به اهمیت این حوزه توجه دهیم. به طوری که سه برنامه‌ آموزشی متمرکز و ده‌ها برنامه آموزشی غیر متمرکز تا پایان سال ویژه آموزش مسؤولان روابط عمومی پیش‌بینی شده است.

دکتر حسن قاضی زاده هاشمی نیز در مراسم رونمایی با ابراز خوشحالی از راه اندازی مجموعه سایت‌های خبری مفدا بر اهمیت روابط عمومی و نقش آن در پیشبرد اهداف اطلاع رسانی دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: ترغیب و تشویق روسا و معاونان دانشگاه‌های علوم پزشکی یکی از کارهای ضروری است که شما باید در دستور کار خود قرار دهید و من بارها این مساله را در جلسات مختلف تکرار کرده ام.  بنده قطعا رئیس دانشگاهی را موفق می دانم که در حوزه روابط عمومی و اطلاع رسانی وقت بگذارد.

معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت نیز در سخنرانی خود در این مراسم با ابراز خرسندی از راه اندازی و رونمایی از 64 وب‌سایت خبری مفدا، گفت: این وب‌سایتها نرم افزار هستند اما مغز افزارش شما مسئولان روابط عمومی‌ها هستید که باید با تولید خبر، آن را تقویت کنید.

فراهانی خطاب به مسئولان روابط عمومی معاونت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: شما باید نوع مشارکت دانشجویان و ارتباط و تعامل آنها را با حوزه خبر و اطلاع رسانی تقویت کنید.

در این مراسم همچنین سه نفر از مسؤولان روابط عمومی معاونت‌های فرهنگی‏، دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی به نمایندگی از سایرین، به ارایه نظرات، پیشنهادات و دیدگاه‌های خود در خصوص هرچه بهتر شدن وب‌سایت‌های خبری دانشگاهی مفدا و تقویت جایگاه روابط عمومی‌ها در دانشگاه‌ها پرداختند.

بهرام مهتابی‏ مسؤول روابط عمومی معاونت فرهنگی‏ و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز‏، با  ابراز خرسندی از برگزاری این نشست دو روزه آموزشی و توجیهی که برای نخستین بار برگزار شد، گفت: از مدیر روابط عمومی معاونت و همکاران ایشان سپاسگذاریم که با فعالیت‌های خود باعث ایجاد تغییر نگرش و تحول خوبی در مسؤولان دانشگاه‌ها نسبت به روابط عمومی‌ها شدند.

مسؤول روابط عمومی معاونت فرهنگی‏ دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز‏، همچنین در این نشست درخصوص مشکلات سخت افزاری و نبود امکانات و تجهیزات لازم رسانه‌ای در برخی دانشگاه‌ها‏، نبود نیروی انسانی متخصص و کافی، چندشغله بودن مسؤولان روابط عمومی، نبود چارت اداری و سازمانی برای مسؤولان روابط عمومی در حضور دکتر فراهانی نکاتی را ارائه کرد.

مهتابی همچنین به نمایندگی از دیگران خواستار پیگیری‌های لازم برای پرداخت حق مدیریت و تشویق‌های مالی مسئولان روابط شد.

برگزاری کارگاه‌های خبرنویسی و کار با اتوماسیون پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از دیگر بخش‌های نشست دو روز بود که عصر روز نخست و صبح روز دوم نشست برگزار شد.

کارگاه آموزش خبرنویسی زیر نظر امیرهوشنگ قلندری برگزار شد و مسؤولان روابط عمومی دانشگاه های علوم پزشکی کشور نکات آموزشی لازم درخصوص مبانی و اصول خبرنویسی سایبری را فرا گرفتند.

کارگاه آموزشی کار با اتوماسیون جامع گزارش خبر صبا و آشنایی با وب سایت های خبری مفدا، توسط مهدی معماری مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت برگزار شد و مسؤولان روابط عمومی‌ها نحوه کار کردن با وب سایت و بارگذاری اخبار، گزارش تصویری و فیلم را آموختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.