سه‌شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۶

رییس سازمان دانشجویان خبر داد

مشارکت بخش خصوصی در ساخت خوابگاه‌های دانشجویی

احداث خوابگاه با پیشرفت 90 درصدی در کردستان

رییس سازمان امور دانشجویان با اشاره به ورود بخش خصوصی به ساخت‌وساز خوابگاه‌های دانشجویی گفت: صحبت‌های اولیه برای ورود به بخش خصوصی در حوزه ساخت خوابگاه‌های دانشجویی انجام گرفته و امیدواریم از سال ۱۳۹۶ این برنامه اجرایی شود.

به گزارش مفدا، دکتر مجتبی صدیقی  با اعلام این مطلب به راهکارهای وزارت علوم برای جبران کمبود خوابگاه‌ دانشجویی اشاره کرد و گفت: متاسفانه اعتبارات دولتی برای تامین کمبود خوابگاه‌های دانشجویی در وزارت علوم کافی نیست، بنابراین در این زمینه با سازمان برنامه و بودجه کشور مذاکراتی انجام شده تا راهکاری برای جبران این کمبود پیدا کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: براساس صحبت‌هایی که با سازمان برنامه و بودجه صورت گرفته، قرار شد ساخت خوابگاه‌های دانشجویی در وزارت علوم با مشارکت بخش خصوصی انجام بگیرد. بر این اساس ما بتوانیم زمین‌هایی در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم تا آنها  بتوانند از وام بانکی استفاده کرده و به ساخت‌وساز خوابگاه‌ها بپردازند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان در گفت وگو با ایسنا با اشاره به کمبود ۱۰۰ هزار خوابگاه وزارت علوم، گفت: با توجه به توافق‌های اولیه با سازمان برنامه و بودجه، امیدواریم از سال آینده خوابگاه‌هایی توسط بخش خصوصی ساخته و تا حدودی مشکل خوابگاه‌ها رفع شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.