چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۸

با حکم حضرت آیت‌الله خامنه‌ای؛

حجت‌الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها شد

حجت الاسلام رستمی

حضرت آیت الله خامنه‌ای؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی طی حکمی حجت السلام رستمی را به عنوان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها منصوب کردند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی طی حکمی حجت السلام رستمی را به عنوان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها منصوب کردند.

متن حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حجت‌الاسلام آقای شیخ مصطفی رستمی دامت توفیقاته

اکنون که پس از یک دوره فعالیت ارزشمند و پرثمر، جناب حجةالاسلام مصطفی آقای محمدیان از ریاست نهاد نمایندگی در دانشگاه‌ها کناره گیری کرده‌اند، ضمن تقدیر و تشکر فراوان از تلاش دلسوزانه و سلوک مهربانانه‌ی ایشان، جنابعالی را که از فضلای جوان و پرانگیزه و آشنا و مرتبط با محیط دانشگاه میباشید، به پیشنهاد شورای نهاد، به ریاست نهاد مزبور منصوب می‌کنم.

دانشگاه مهمترین مرکز تولید و گسترش و افزایش دانش و دانشمند است و همت و تعهّد و تلاش مبارک استادان و مدیران این مرکز حساس، ترسیم‌کننده‌ی چشم‌انداز آینده‌ی کشور و رقم‌زننده‌ی سرنوشت ملت است.

 حضور علمای دین و فضلای روشن بین حوزه‌های علوم دینی در کنار استاد و دانشجو و مدیر دانشگاهی، باید بتواند به توفیق و هدایت الهی خروجی مطلوب این تلاش مبارک و تعهّد اخلاقی را تضمین کند و دانشگاه را پرورشگاه انسان‌های بزرگ و مدیران کارآمد آینده‌ی کشور و دانش آموختگان صالح و فرزانه و پُرکار و پُرنشاط سازد.انشاءالله.

لازم است مجموعه‌های مرتبط از جمله شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت‌های علوم و بهداشت و مدیران مؤسسات آموزش عالی حمایت و همکاری لازم را با این نهاد معمول دارند.

توفیق همگان را از خداوند متعال مسألت میکنم.

سیّدعلی خامنه‌ای

۱۲ شهریور ۱۳۹۷

گفتنی است حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی پیش از این سمت «معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها» را عهده‌دار بود و امروز با حکم مقام معظم رهبری به سمت رییس این نهاد منصوب شد.

سوابق تحصیلی و اجرایی حجت‌الاسلام مصطفی رستمی رئیس جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها

 - متولد ۱۳۵۱ در شهرستان اسدآباد همدان 

- آغاز تحصیلات حوزوی از سال ۱۳۶۵

- شرکت در درس خارج فقه و اصول حضرت آیات سبحانی، وحیدخراسانی، شیخ جواد تبریزی، فاضل لنکرانی و... از سال ۱۳۷۵

- دانش آموخته کارشناسی ارشد حقوق بین الملل از دانشگاه مفید و دکتری انقلاب اسلامی در دانشگاه معارف اسلامی

- مدرس علوم حوزوی در حوزه علمیه ، معارف اسلامی و حقوق بین الملل در دانشگاه های صنعتی شریف، بوعلی سینا و علوم پزشکی همدان

- تألیف مقالات متعدد علمی پژوهشی ؛ همکاری با پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

- مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های علوم پزشکی همدان، بوعلی سینا همدان و دانشگاه صنعتی شریف از سال ۱۳۸۳

- معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها از سال ۱۳۹۶

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.