سه‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶

رییس سازمان امور دانشجویان:

امید و انگیزه را به مجموعه‌های دانشجویی تزریق کنیم

رئیس سازمان2

رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت: کشور در شرایط جدیدی است و عمده نیاز ما همدلی و کار بیشتر است.ما باید امید و انگیزه را به مجموعه‌های دانشجویی تزریق کنیم

به گزارش ایسنا، دکتر مجتبی صدیقی در نشست معاونین دانشجویی و فرهنگی دانشگاه‌ها که در دانشگاه تهران در حال برگزاری است، ضمن بیان این مطلب گفت: همه شما مسئولان دانشجویی و فرهنگی دانشگاه‌ها،شرایط کشور را می‌دانید، در شرایطی که هجمه دشمن افزایش پیدا کرده، باید با همدلی بیشتر از این برهه با موفقیت عبور کنیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تصریح کرد: باید برای سلامت رفاه دانشجویان بیشتر تلاش کنیم تا بتوانند در شرایط رفاهی خوب تحصیل کنند.

به گفته دکتر صدیقی، در نظرسنجی اخیر تاکید دانشجویان بر نیاز به فعالیت‌های فرهنگی بیشتر به خصوص در خوابگاه‌ها بود و در این راستا ۹۰ درصد دانشجویان خوابگاهی تاکید داشتند که باید فضای دانشجویی و دانشگاهی یک فضای بانشاط باشد.

معاون وزیر علوم خاطرنشان کرد: تلاش برای سیاه نمایی فضای دانشجویی و دانشگاهی کار را برای این دانشجویان سخت کرده است. بنابراین باید حضور فعالتری در دانشگاه داشته باشیم و امید را در میان دانشجویان بالا ببریم.

وی ادامه داد: کمبودهای زیادی در دانشگاه وجود دارد، اما نباید این کمبودها باعث شوند که فعالیت‌ها کاهش پیدا کند، در این زمینه حتی لازم است اطلاع رسانی‌ها به موقع باشد

رییس سازمان امور دانشجویان در پایان گفت: بر اساس نظرسنجی صورت گرفته از دانشجویان مشخص شد ۵۸ درصد دانشجویان به دانشگاه‌های محل تحصیل شان علاقه دارند.

معاون وزیر علوم افزود: چند روز پیش در نشستی که با کانون‌های همیار دفاتر مشاوره برگزار شد و تأکید شد که مشکلات روانشناسی وسعت بالایی دارد اما چیزی که در برخی رسانه‌ها دنبال می‌شد این است که مشکلات جدی است و آماری ارائه شد که بُعد منفی ماجرا را پررنگ‌تر می‌کرد.

دکتر صدیقی در پایان خاطرنشان کرد: در این نظرسنجی که نتایج آن در جمع مسئولان کانون‌های همیار سلامت اعلام شد، مشخص شد که بیش‌از ۷۷ درصد دانشجویان از شرایط‌شان راضی بودند، ۸۸ درصد به فرهنگ و تمدن ایرانی خود می‌بالیدند و آمار بالایی آمادگی خود را برای دفاع از کشور اعلام کرده بودند اما متأسفانه اتکا بر روی آمار منفی بود

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.