یکشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۹

ثبت نام ارز دانشجویی برای دانشگاه‌های تابعه وزارت علوم از امروز آغاز شد/ ارز دانشجویی به دانشجویان جدیدالورود دوره‌های کارشناسی پرداخت نمی‌شود

ارز دانشجویی

ثبت نام ارز دانشجویی از امروز به مدت یک هفته آغاز شد. دانشجویان متقاضی دریافت ارز از چهارم شهریور ماه فرصت دارند برای ثبت‌نام به سامانه سازمان امور دانشجویان وزارت علوم ثبت کنند.

به گزارش مفدا، صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، گفت: پرداخت شش ماهه اول ارز دانشجویی با موافقت بانک مرکزی تا آخر شهریور ماه جاری به اتمام می‌رسد و ثبت نام شش ماهه دوم دریافت ارز دانشجویی نیز از امروز طریق سازمان امور دانشجویان آغاز شد.

وی ادامه داد: دانشجویانی که برای اولین بار در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری برای تحصیل به خارج از کشور اعزام شوند، می‌توانند ارز دانشجویی دریافت کنند، اما براساس تصمیمات اعمال شده ارز دانشجویی به دانشجویان جدیدالورود دوره‌های کارشناسی پرداخت نخواهد شد.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تاکید کرد: براساس توصیه‌های صورت گرفته، دانشجویان جدید دوره کارشناسی، باید دانشگاه‌های داخل را به عنوان محل تحصیل خود انتخاب کنند و تنها دانشجویانی که تا ۳۱ اردیبهشت ۹۷ در دانشگاه‌های خارجی مشغول به تحصیل شده‌اند، می‌توانند ارز دانشجویی دریافت کنند.

معاون وزیر علوم همچنین ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، ارز دانشجویی هر شش ماه یک بار به مبلغ شش هزار دلار به دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج از کشور پرداخت می‌شود و دانشجویانی که به تدریج برای دریافت ارز ثبت نام کرده‌اند، به همین روال برای دریافت ارز مورد نظر به بانک عامل معرفی می‌شوند.

صدیقی با تاکید بر اینکه دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج از کشور می‌توانند برای تحصیل به دانشگاه‌های داخل مراجعه کنند، گفت: درخواست‌هایی برای بازگشت و تحصیل در داخل کشور از سوی دانشجویان به تدریج ارائه می‌شود و این روند در تابستان امسال بیشتر نیز شده است. ما آمادگی داریم که در همه مقاطع دانشجویان را در داخل کشور پذیرش کنیم. این وضعیت در مقطع کارشناسی بسیار آسان‌تر وجود دارد، اگرچه در مقاطع ارشد و دکتری نیز این امکان مهیا می‌شود.

به گزارش دانشجو، وی در پایان خاطر نشان کرد: کلیه دانشجویان واجد شرایط متقاضی ارز(دانشگاه‌های تابعه وزارت علوم)  دانشجویی چنانچه تاکنون موفق به تکمیل فرم‌های درخواست ارز برای بازه زمانی اول فروردین تا ۳۱ شهریور ماه در سامانه مشارکت دانشجو (نشا) نشده‌اند، صرفا از امروز چهارم تا نهم شهریور ماه جاری می‌توانند فرم‌های لازم به همراه مدارک مورد نیاز را تکمیل و در سامانه نشا به آدرس http://nesha.saorg.ir بارگذاری نمایند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.