یکشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵

مهلت ویرایش انتخاب رشته آزمون ارشد علوم پزشکی از فردا؛

افزایش ظرفیت برخی رشته‌های آزمون ارشد علوم پزشکی/ هشت رشته محل جدید اضافه شد

آزمون ارشد

بر اساس اعلام دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی در برخی از رشته‌های آزمون ارشد علوم پزشکی، تغییراتی ایجاد شده است. از جمله ۸ مورد رشته محل جدید اضافه شده و در برخی ظرفیت پذیرش رشته محل‌ها افزایش یافته است. تغییرات ایجاد شده در دفترچه راهنمای انتخاب رشته محل از فردا دوشنبه ۵ شهریورماه قابل مشاهده است.

به گزارش مفدا نیشابور، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌محل می‌توانند از ساعت ۱۲ ظهر فرداتا چهارشنبه ۷ شهریور ماه، انتخاب‌های خود را ویرایش کنند. همچنین افرادی که تا کنون موفق به انتخاب رشته‌محل نشده‌اند، می‌توانند در مهلت تعیین شده انتخاب رشته کنند. نتایج نهایی، نیمه دوم شهریور ماه اعلام می‌شود.

فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ناپیوسته، به هنگام ویرایش معدل در زمان انتخاب رشته باید معدل دوره کاردانی خود را نیز علاوه بر معدل دوره کارشناسی ناپیوسته اعلام کنند. معدل اعمال شده بر اساس میانگین معدل دو دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته خواهد بود.

این داوطلبان باید توجه داشته باشند معدل آنها پس از قبولی در هنگام ثبت نام در دانشگاه کنترل می‌شود و در صورت وجود هر گونه مغایرت دانشگاه از ثبت نام خودداری خواهد کرد و قبولی منتفی خواهد بود.

داوطلبان استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون نیز از ساعت ۱۲ ظهر فردا پنجم شهریور می‌توانند تایید یا عدم تایید خود را از طریق سایت مرکز سنجش پزشکی به آدرس http://www.sanjeshp.ir/ مشاهده کنند. در صورتی که سهمیه داوطلبی تایید نشده ولی قبلا از طریق دانشگاه اقدام لازم صورت گرفته و مورد تایید باشد، باید از طریق مرکز استعداد درخشان دانشگاه مجددا به مرکز سنجش اعلام کند.

طبق تاکید مرکز سنجش، تعداد بسیار محدودی از افراد طبق ضوابط مجاز به استفاده از سهمیه استعداد درخشان بدون آزمون نبودند که از طرف مرکز حذف و غیرمجاز اعلام شده‌اند.

زمان اعلام نتایج مرحله اول متقاشیان تحصیل در دانشگاه شاهد، ارتش و بقیه الله برای مصاحبه، نیمه اول شهریور اطلاع رسانی می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.