شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۷

تکواندوکار حاضر در المپیاد:

ورزش نتیجه مطلوبی در تحصیل و زندگی افراد دارد

مصاحبه

متین کیانی نژاد دانشجوی رشته پرستاری ورودی سال ۹۶ دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و ورزشکار رشته تکواندو حاضر در المپیاد ورزشی دانشجویان وزارت بهداشت گفت: ورزش با تاثیری که در افزایش خون‌رسانی و تولید سلول‌های خاکستری می‌گذارد نتیجه مطلوبی در تحصیل و زندگی یک فرد می‌تواند داشته باشد.

متین کیانی نژاد دانشجوی رشته پرستاری ورودی سال ۹۶ دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و ورزشکار رشته تکواندو حاضر در المپیاد ورزشی دانشجویان وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار مفدا گفت: ورزش با تاثیری که در افزایش خون‌رسانی و تولید سلول‌های خاکستری می‌گذارد نتیجه مطلوبی در تحصیل و زندگی یک فرد می‌تواند داشته باشد.

 سیزدهمین دوره المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حال برگزاری است و این رویداد بزرگ ورزشی که بزرگترین اتفاق ورزشی وزارت بهداشت به شمار می‌رود تا هشتم شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

 وی  با بیان اینکه برای نخستین بار در این مسابقات شرکت کرده است، گفت: بیش از شش سال در رشته تکواندو فعالیت دارم و موفق به کسب کمربند مشکی دان دو شده‌ام.

این ورزشکار شرکت کننده در سیزدهمین دوره المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه های علوم پزشکی، با اشاره به فعالیت حرفه‌ای خود در رشته ی تکواندو در استان چهارمحال بختیاری، گفت: تا به حال هشت بار مقام قهرمانی در مسابقات تکواندوی استان چهارمحال بختیاری را کسب کرده‌ام.

متین کیانی نژاد با مقایسه دوران همزمانی فعالیت ورزشی و تحصیلی خود، با دورانی که وقفه‌ای در ورزش حرفه‌ای خود به وجود آمده بود، ادامه داد: زمانی که فعالیت ورزشی و تحصیلی خود را همزمان ادامه می‌دادم، از لحاظ بازدهی کاری و تحصیلی همواره نتیجه مطلوبی داشته است. از لحاظ فیزیولوژی نیز، باید گفت ورزش با تاثیری که در افزایش خون رسانی و تولید سلول‌های خاکستری می‌گذارد، نتیجه مطلوبی در تحصیل و زندگی یک فرد می‌تواند داشته باشد.

این ورزشکار با اشاره به همکاری مناسب مسئولین دانشگاه با ورزشکاران حاضر در مسابقات ادامه داد: با اینکه دانشجویان همواره برای شرکت در اینگونه مسابقات با مشکلات ریز و درشتی مواجه هستند، اما میزان و کیفیت حمایت‌های مسئولین دانشگاه از دانشجویان مطلوب بوده است. تدارکاتی که دانشگاه اصفهان برای دانشجویان فراهم کرد، از جمله محل اسکان در طول دوران اردوی تمرینی و در اختیار گذاشتن مبلغی برای تهیه ملزومات تخصصی تکواندو در کل مطلوب بوده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در بسیاری از مسابقات کشوری در رشته تکواندو از هوگوهای الکترونیکی استفاده می‌شود، گفت: این مسابقات در مقایسه با لیگ‌های کشوری از نظر وزن کشی، آن تایم بودن داوران، استفاده از هوگوهای الکترونیکی در سطح پایین‌تری قرار داشت. از نظر تدارکاتی نیز، نسبت به تدارکاتی که دانشگاه اصفهان در اردوی تمرینی در نظر گرفته بود، تبریز در سطح پایین‌تری قرار گرفته است.

کیانی نژاد با اشاره به امکان خطای دید داوران در مسابقات و انتقاد از انضباط داوری، گفت: استفاده از هوگوهای الکترونیک برای کاهش خطاهای داوری، انضباط داوران در برگزاری و داوری مسابقات و تعیین خوابگاه‌هایی مناسب تر می‌تواند باعث بهبود کیفیت برگزاری چنین مسابقاتی شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.