شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶

مهدی احمد معظم ورزشکار رشته تیراندازی:

پویایی و اعتماد به نفس دانشجویان با مشارکت در المپیاد ورزشی ارتقاء می‌یابد

مصاحبه با مهدی احمد معظم

مهدی احمد معظم دانشجوی مقطع دکترای دانشگاه علوم پزشکی اهواز و ورزشکار رشته تیراندازی این دوره از المپیاد با اشاره به اینکه سیزدهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت سومین تجربه وی به شمار می رود، گفت: حضور در این المپیادها، پویایی و نشاط را در دانشجویان بالا می‌برد. به نظرم مشارکت دانشجویان در این آوردگاه، سبب افزایش اعتماد به نقس آنها می‌شود.

مهدی احمد معظم دانشجوی رشته دکترای دانشگاه علوم پزشکی اهواز و ورزشکار رشته تیراندازی این دوره از المپیاد در گفت وگو با خبرنگار مفدا  با اشاره به اینکه سیزدهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت سومین تجربه وی به شمار می‌رود، گفت: حضور در این المپیادها، پویایی و نشاط را در دانشجویان بالا می‌برد. به نظرم مشارکت دانشجویان در این آوردگاه، سبب افزایش اعتماد به نقس آنها می‌شود.

مهدی احمد معظم دانشجوی PHD دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور  اهواز در این دوره از المپیاد ورزشی در رشته تیراندازی حضور دارد.

وی با بیان اینکه از ابتدای ورود به دانشگاه در دوره کارشناسی در اکثر المپیادها شرکت کرده است، گفت: این دوره سومین دوره‌ای است که در المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کشور شرکت می‌کنم.

این دانشجوی ورزشکار شاغل در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با تاکید بر برنامه ریزی صحیح دانشجویان برای اوقات فراغت خود، گفت: یکی از اهداف اصلی من در ورزش دانشجویی و شرکت در المپیادها ایجاد فرصتی برای حضور در جمع دوستان و کاهش فشار تحصیل بوده است. به عقیده من اختصاص حداقل یک ساعت از اوقات فراغت دانشجویان به ورزش، تاثیر به سزایی در ارتقای کیفیت زندگی شخصی و تحصیلی دانشجویان خواهد داشت.

احمد معظم شرایط میزبانی این دوره از المپیاد را مناسب ارزیابی کرد و افزود: با توجه به اینکه در المپیاد سال ۹۳ به میزبانی تبریز هم شرکت کرده بودم، به نظر می رسد در برخی زمینه ها از جمله هماهنگی، سرویس و اسکان شاهد نقصان هایی هستیم.

دانشجوی مقطع دکترای دانشگاهه علوم پزشکی اهواز همچنین در مورد کیفیت سالن برگزاری مسابقات تیراندازی این دوره از مسابقات با اشاره به ارتقای اهداف از حالت سیبلی به الکترونیکی و تاثیر مثبت آن در کیفیت برگزاری مسابقات، افزود: در این مورد به نظر می‌رسد تعداد خطوط تیراندازی با در نظر گرفتن تعداد شرکت کنندگان، کافی نیست.

این ورزشکار شرکت کننده در سیزدهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی، برگزاری سالانه این رویداد ورزشی دانشجویی را یکی از عوامل افزایش سطح کیفی این رویداد ورزشی دانست و ادامه داد: امیدوارم مسئولان دانشگاه های علوم پزشکی حمایت خود را محدود به آماده سازی ورزشکاران در چند ماه مانده به برگزاری المپیادهای ورزشی، نکنند و حمایت‌های مسئولان در طول ایام سال باشد.

آیین افتتاحیه المپیاد ورزشی دانشجویان پسر وزارت بهداشت عصر امروز جمعه دوم شهریور ماه با حضور ۲ هزار و ۳۵۰ شرکت کننده از ۵۹ دانشگاه علوم پزشکی در سالن شهید پورشریفی شهر تبریز با حضور جمعی از  مسئولان استانی، وزارتی و دانشگاهی برگزار شد.

این المپیاد که نام سیزدهمین دوره المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت را با خود به یدک می‌کشد، در واقع بیست و ششمین دوره المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است اما با تقسیم بندی المپیادهای قهرمانی دانشجویان پسر و دختر  امسال تبریز شاهد برگزاری سیزدهمین دوره المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر است.

مرحله نهایی سیزدهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت در ۱۲ رشته ورزشی تیراندازی، والیبال، بسکتبال، فوتبال، شنا، دوومیدانی، شطرنج، کاراته، تکنواندو، کشتی، بدمینتون و تنیس روی میز طی روزهای یکم تا هشتم شهریور ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار می‌شود و روز جمعه دوم شهریور ماه قبل از آغاز آیین افتتاحیه و در نوبت صبح، مسابقات در رشته‌های ورزشی بسکتبال، والیبال، فوتبال، شطرنج، بدمینتون و تنیس روی میز آغاز  شد و مابقیه رشته‌های ورزشی از روز سوم شهریور ماه در سالن‌های از پیش تعیین شده برگزار می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.