شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹

حسین خوشخو دانشجوی رشته دندانپزشکی:

ورزش و تحصیل دو رکن جدایی ناپذیر هر انسان موفق به شمار می‌رود

مصاحبه با حسین خوشخو

حسین خوشخو دانشجوی رشته دندانپزشکی ورودی سال ۹۳ دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ورزشکار شرکت کننده در رشته تکواندو این دوره از المپیاد معتقد است ورزش و تحصیل دو رکن اصلی زندگی هر انسان موفقی به شمار می رود و هر فرد برای رسیدن به موفقیت باید این دو اصل را سرلوحه امور خود در زندگی کند.

حسین خوشخو دانشجوی رشته دندانپزشکی ورودی سال ۹۳ دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ورزشکار شرکت کننده در رشته تکواندو این دوره از المپیاد معتقد است ورزش و تحصیل دو رکن اصلی زندگی هر انسان موفقی به شمار می رود و هر فرد برای رسیدن به موفقیت باید این دو اصل را  سرلوحه امور خود در زندگی کند.

 سیزدهمین دوره المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حال برگزاری است.

خوش خو دانشجوی رشته دندانپزشکی در این دوره از المپیاد در رشته تکواندو حضور دارد، وی در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری و اطلاع رسانی مفدا، موضوعات مختلفی در خصوص سیزدهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی، مطرح کرد که در ذیل مشروح آن را می‌خوانید.

مفدا-آقای خوش خو از چه سالی ورزش تکواندو را به صورت حرفه‌ای آغاز کردید؟

من از سال ۸۵، به صورت حرفه‌ای ورزش تکواندو را آغاز کرده‌ام و در مسابقات متعددی در سطح استان و کشور شرکت کردم تا اینکه در سال ۹۳ وارد دانشگاه دندانپزشکی شدم.

مفدا-پرداختن به ورزش چه تاثیری در زندگی فردی شما، خصوصا تحصیل شما داشته است؟

ذات ورزش‌های رزمی اخلاق و فروتنی است. یک ورزشکار همیشه در ورزش‌های رزمی از مقام بالاتر و مربی خود تبعیت می‌کند و این امر موجب فروتنی و ایجاد نظم و آرامش در روان ورزشکار رزمی می‌شود. قطعا این نظم و آرامش در زندگی شخصی و تحصیل نیز تاثیر گذار خواهد بود و بنده هم از این امر مستثنی نیستم.

مفدا-برای چندمین بار در المپیاد ورزش‌های قهرمانی وزارت بهداشت شرکت کرده‌اید؟ و چه عنواینی در این رویداد بزرگ ورزشی تا کنون کسب کرده‌اید؟

سال ۹۵ برای اولین بار در این رویداد ورزشی شرکت کردم. تیم سه نفره دانشگاه در رشته تکواندو موفق به کسب دو مدال برنز و نقره شد که بنده مدال برنز آن مسابقات را کسب کردم. اما امسال با ترکیب ۷ نفره در این مسابقات شرکت کرده‌ایم.

مفدا-از میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز صحبت کنید و اینکه وضعیت اسکان و تغذیه در چه سطحی بوده و نقاط ضعف و قوت برگزاری این المپیاد چه بوده است؟

به نظر من، برنامه‌ریزی میزبانی، چه از لحاظ حمل و نقل ورزشکاران و اسکان نسبت به دوره قبل در شهر اصفهان، هماهنگ شده تر و منسجم تر شده است. تنها نقطه ضعفی که شاهد آن هستیم، محل تمرین تیم‌های تکواندو است و به نظر می‌رسد می‌توانستند سالن بهتر و  مناسب‌تری را در اختیار تیم‌های تکواندو قرار دهند.

مفدا-چه راهکارهایی برای ارایه هرچه بهتر برگزاری این گونه المپیادهای ورزشی در سطح وزارت بهداشت پیشنهاد می‌کنید؟

به نظر می رسد اگر این مسابقات هرساله و یا به صورت قطبی، استانی و کشوری برگزار شود، تاثیرگذارتر خواهد بود.

مفدا-آیا حمایت‌هایی که دانشگاه علوم پزشکی در راستای فعالیت‌های ورزشی و کسب این موفقیت‌ها داشته، مطلوب بوده است یا خیر؟

هدف وزارت بهداشت به صورت عام، افزایش سطح آمادگی جسمانی و توسعه ورزش همگانی است. بنابراین توجه دانشگاه‌های علوم پزشکی بیشتر معطوف به ورزش همگانی است. به تبع این امر، ورزش قهرمانی در سطح دانشگاه‌ها آنچنان که باید و شاید مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

مفدا چطور فعالیت‌های ورزشی خود را تنظیم می‌کنید که لطمه‌ای به درس و تحصیل شما وارد نمی‌شود؟

برنامه‌ریزی و نظمی که در ابتدا هم به آن اشاره کردم رکن اصلی ورزش در کنار تحصیل محسوب می‌شود. کمااینکه رشته دندانپزشکی نسبت به دیگر رشته‌های علوم پزشکی، واحدهای عملی بیشتری داشته و همین امر موجب بیشتر شدن اوقات فراغت دانشجویان دندانپزشکی می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.