یکشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۷

قهرمان تنیس روی میز المپیاد:

ورزشکاران حرفه‌ای زیادی در این دوره از المپیاد حضور دارند

12

دانشجوی ورزشکار شرکت کننده در سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و قهرمان رشته تنیس روی میز این دوره از المپیاد معتقد است:: همه تیم های شرکت کننده در این دوره از رویداد ورزشی قوی هستند و ورزشکاران حرفه‌ای زیادی در این دوره از مسابقات حضور دارند.

به گزارش  مفداتبریز، سیزدهمین دوره المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حال برگزاری است.

احمد حبیبی دانشجوی رشته ویروس شناسی ورودی ۹۳ دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این مسابقات در رشته تنیس روی میز حضور دارد و امروز در بازی فینال تیمی تنیس روی میز این دوره از رقابت‌ها در قالب تیم دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مقام قهرمانی دست یافت.

وی در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری و اطلاع رسانی مفدا، موضوعات مختلفی در خصوص سیزدهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی، مطرح کرد که در ذیل مشروح آن را می‌خوانید.

مفدا-جناب حبیبی! از چه سالی ورزش تنیس روی میز را به صورت حرفه‌ای آغاز کردید؟

بنده از سال ۸۳، به صورت حرفه‌ای ورزش تنیس روی میز را از تبریز شروع کرده‌ام و سابقه بازی در دسته یک جوانان و امید و بزرگسالان کشوری دارم و مقام چهارم در جوانان قهرمانی کشور، رتبه سوم در تور بین المللی آنتالیا و رتبه‌های نخست استانی آذربایجان شرقی را در پرونده ورزشی خود دارم. همچنین در دروه قبلی مسابقات المپیاد دانشجویی حایز رتبه نخست در تنیس روی میز انفرادی و دوبل شده‌ام.

مفدا- در این دوره از مسابقات چه مقامی کسب کردید؟

در این دوره از مسابقات، گروه‌مان بسیار سخت بود. ابتدا، تیم مشهد را ۳ بر ۲ بردیم. بعد از انجام چند بازی به فینال راه یافتیم و در فینال مجددا با تیم مشهد به رقابت پرداختیم که خوشبختانه این بار نیز ۳ بر ۲ تیم مشهد را مغلوب کردیم و به مقام نخست دست یافتیم.

مفدا-غیر از مسابقات دانشگاهی، در مسابقات دیگری نیز شرکت کرده‌اید ؟

بله در مسابقات مختلف استانی، منطقه‌ای، کشوری و حتی بین‌المللی حضور یافته‌ام. علاوه بر اینکه در مسابقات استانی و منطقه‌ای مقام‌های زیادی کسب کرده ام، یک بار در مسابقات کشوری در رده جوانان، چهارم شده‌ام و در تور بین‌المللی آنتالیا نیز مقام سوم را از آن خود کرده‌ام.

مفدا-پرداختن به ورزش حرفه‌ای چه تاثیری در زندگی فردی شما، خصوصا تحصیل شما داشته است؟

بی‌شک، پرداختن به ورزش حرفه‌ای بر تحصیل تاثیرات منفی خواهد گذاشت. اما باید توجه داشت ورزش حرفه‌ای، امید به زندگی، انگیزه و اعتماد بنفس فرد را افزایش می‌دهد. از سوی دیگر چنانچه جسم و تنی قوی داشته باشیم، مطمئنا روح و روانی قوی خواهیم داشت.

مفدا-فعالیت‌های ورزشی خود را چگونه تنظیم می کنید تا لطمه ای به درس و تحصیل شما وارد نشود؟

بعضا تداخل می‌کند و آسیب و لطمه هم می‌زند. اما معتقدم این تداخل‌ها زیاد تاثیرگذار نیستند چرا که انسان‌ها از صبح تا شب، اوقات فراغت و خالی زیادی دارند و می‌توانند با برنامه‌ریزی دقیق مانع از تداخل این دو در همدیگر شوند.

مفدا- آیا حمایت‌هایی که دانشگاه علوم پزشکی در راستای فعالیت‌های ورزشی و کسب این موفقیت ها داشته، مطلوب بوده است یا خیر؟

هرچند یکسری کمبودها و مشکلات همیشه بوده و هست اما رویهمرفته می‌توان گفت مسوولان دانشگاه شیراز حد المقدور و تا جایی که امکان داشته حمایت و پشتیبانی کرده‌اند. البته من تقریبا تحصیلاتم را به پایان برده‌ام و هم اکنون مشکل چندانی از این لحاظ ندارم.

از بحث حمایت که بگذریم باید بگویم امکانات ورزش حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی شیراز در رشته تنیس روی میز چندان مطلوب نیست به عنوان مثال ما سالن اختصاصی نداریم و از دیگر سالن‌ها استفاده می‌کنیم. با این حال امکانات خوبی برای ایاب و ذهاب، تغذیه و رفاه دانشجویان فراهم کرده‌اند.

مفدا- با توجه به اینکه در دوره ی پیشین المپیاد هم شرکت داشته اید، میزبانی امسال تبریز را چطور ارزیابی می کنید؟

در دوره گذشته مسابقات ما در یکی از شهرستان‌های اصفهان برگزار می‌شد که با خود اصفهان چند ساعت فاصله داشت، بنابراین زیاد اذیت می‌شدیم. سالنی که مسابقات ما در آن برگزار می‌شد در مقایسه با همین سالن تبریز در حد صفر بود، در آن سالن نه از امکانات درست و حسابی خبری بود و نه از نور کافی. در عوض، محل اسکان ما در تبریز از لحاظ فضا و امکانات تعریف چندانی ندارد. با همه اینها در مجموع وضعیت میزبانی تبریز خوب است و قابل تقدیر.

مفدا- سطح کیفی این دوره از مسابقات را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

فکر می‌کنم سطح کیفی مسابقات، هیچ دوره‌ای به این خوبی نبوده است. به عنوان مثال افراد و تیم‌هایی که در دوره‌های گذشته به فینال راه می‌یافتند، این دوره در همان ابتدا حذف شدند. همه تیم‌ها قوی هستند و تقریبا ورزشکاران حرفه‌ای زیادی در این دوره از مسابقات حضور دارند. البته این امر شاید دلایلی زیادی از جمله حضور دانشجویان شهریه‌پرداز داشته باشد. در کل معتقدم سطح مسابقات دانشجویی را نمی‌توان از این بهتر کرد چرا که سطح کیفی مسابقات امسال از سطح مسابقات سطح یک کشوری اندکی پایین بود.

مفدا-در پایان اگر نظر و پیشنهاد خاصی دارید، بفرمایید؟

دانشگاه‌های ما در جذب دانشجویان خارجی موفق عمل نکرده‌اند. حضور دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های ما می‌تواند به تقویت بنیه‌های ورزشی دانشگاه‌ها و افزایش سطح کیفی مسابقات ورزشی کمک کند. معتقدم ریشه این امر هم در اقتصاد دولتی کشور ما و حضور ضعیف بخش خصوصی در حوزه اقتصاد و سرمایه‌گذاری نهفته است. تا زمانی که ما بنگاه‌های اقتصادی قوی خصوصی نداشته باشیم، دانشگاه‌ها و مراکز علمی ما در سطح جهان حرفی برای گفتن نخواهند داشت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.