دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت خبر داد؛

آموزش‌های فعالان کانون‌های فرهنگی از مهرماه نظام‌مند می‌شود/ حضور معاون وزیر بهداشت در سومین نشست کانون‌های فرهنگی

نشست کانون ها

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت در سومین نشست کانون‌های فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به حضور دکتر فرهانی معاون وزیر بهداشت در بخشی از این نشست گفت: برنامه جامع آموزشی تحت عنوان «نظام نامه آموزشی کانون‌های فرهنگی» از مهر ماه به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شود و پس از آن همه فعالیت‌های آموزشی فعالان کانون‌های فرهنگی بر اساس آن انجام خواهد شد.

به گزارش مفدا، امیر لله‌گانی در سومین نشست تخصصی مجامع کانون‌های فرهنگی وزارت بهداشت که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در تالار دکتر شریعتی این دانشگاه در حال برگزاری است به تصویب و ابلاغ نظام نامه آموزشی کانون‌ها به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و اجرای آن از مهر ماه جاری اشاره کرد و گفت: در این نشست تلاش دارم تا در فرصتی به برنامه جامع آموزشی تحت عنوان «نظام نامه آموزشی کانون‌ها» بپردازیم.

وی ادامه داد: این نظام نامه تدوین  و مصوبات کلی را گرفته شده است و در چهار حوزه تخصصی توسط دبیران کانون‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها کار خود را آغاز خواهد کرد.

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت ابراز داشت: یکی از سیاست‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی در وزارت بهداشت از آغاز کار این دولت پرداختن به تنوع‌های مختلف فرهنگی در فضای دانشگاهی بوده است.

وی ادامه داد: نگاه معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در طول پنج سال گذشته احترام به سلایق مختلف فرهنگی در دانشگاه‌ها است تا بر این اساس فضا و بستر مساعدتری برای گرایش دانشجویان به فعالیت‌های فرهنگی ایجاد شود.

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت با بیان‌این‌که مسیر فراهم نمودن بستر فعالیت مناسب کانون‌ها مسیری بسیار سنگلاخی و سخت بوده است؛ زیرا بعضا در برخی دانشگاه‌ها برای گرفتن مجوز برای فعالیت‌های خود دچار مشکلاتی می‌شوید؛ اما در مجموع امروز وضعیت خوبی به نسبت قبل داریم.

لله‌گانی بیان داشت: امروزه بالغ بر ۷۰۰ کانون فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور فعال هستند؛ که بعضا برخی ممکن است با مشکلاتی روبه رو باشند؛ اما در حال پی گیری برای رفع این موانع هستیم.

‌وی تاکید کرد: در طول دو سال گذشته تمرکز بیشتر خود را بر کانون‌ها و مجامع کانون‌ها گذاشته‌ایم و بر این اساس مصوب کرده‌ایم سالانه دو نشست برای دبیران کانون‌ها در ماه‌های« مرداد یا شهریور»و «بهمن یا اسفندماه» داشته باشیم.

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت بیان داشت: با توجه به تشکیل مجامع تخصصی کانون‌ها یکی از نشست‌ها به بحث انتخابات مجامع کانون‌های تخصصی که اکنون به ۱۴ مجمع رسیده است اختصاص پیدا می‌کند و نشست دوم به شورای عمومی مجامع تخصصی مربوط است.

لله‌گانی در خصوص دیگر برنامه‌های سومین نشست کانون‌های فرهنگی وزارت بهداشت، ابراز داشت: در این نشست در روز ابتدایی برگزاری سه مهمان خواهیم داشت که موفق شده‌اند در حوزه‌های مختلف فرهنگی به کارآفرینی بپردازند. در کشور ما نیز به مانند جهان اتفاقات خوبی در حوزه استارت آپها خصوصا استارت آپ‌های فرهنگی افتاده است.

وی افزود: بر این اساس هدف از دعوت اجرا کنندگان استارت آپ‌های موفق فرهنگی، استفاده از تجارب عملیاتی این افراد است که با تلاش بسیار توانسته‌اند امروز یکی از افراد موفق در این حوزه باشند.

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت تصریح کرد: موضوعاتی که در این استارت آپ‌ها بیان می‌شود مرتبط با موضوعات مطرح شده در این جمع است تا در نهایت یک بام عملیاتی در ذهن شما فعالان فرهنگی باز شود و از طریق استارت آپ‌ها بتوانید علاوه بر درآمدزایی پیام خود را با افراد بیشتری برسانید.

لله‌گانی برگزاری کمسیون‌های تخصصی را یکی از دیگر برنامه‌های سومین نشست کانون‌های فرهنگی عنوان کرد و گفت: بحثی تحت عنوان تجارب آدم‌ها وجود دارد که کمتر به آن توجه داریم. بر این اساس تصمیم گرفته‌ایم در این نشست از مدل‌های جهانی استفاده و از تجارب و ایده‌های عملیاتی دیگران جهت استفاده دیگر دانشجویان بهره ببریم. در هر کلاسی که کمیسیونی در حال برگزاری است یک تسهیل‌گر وجود دارد که کارش تدریس نیست بلکه تلاش دارد بحث را جهت‌دهی کند و به موضوعاتی بپردازد که موضوعات روز شما است؛ تا در نهایت خروجی هر کمیسیون به جذب بهتر کانون‌ها کمک کند.

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت، اظهار داشت: در نهایت در نشستی که در این سالن با حضور همه شما دانشجویان فعال فرهنگی در کانون‌های فرهنگی برگزار خواهد شد، دبیر هر کمیسیون نتایج به دست آمده را برای دیگر دانشجویان در چند دقیقه بیان می‌کند تا علاوه بر همفکری، دیگر دانشجویان نیز از نتایج به دست آمده استفاده کنند.

لله‌گانی افزود: در روز دوم این اجلاس نشست تخصصی مجامع را با دبیر مجمع تخصصی و شورای مرکزی خواهیم داشت و در ادامه در ساعت ۱۴:۳۰ به نشست حل مسئله نوآورانه که سال گذشته در ساری به صورت کارگاه عملیاتی برگزار شد خواهیم پرداخت و برگزیدگان این کارگاه مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

این مقام مسؤول در پایان به حضور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در سومین نشست کانون‌های فرهنگی اشاره کرد و گفت: دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت  علاقه‌ای ویژه به کانون‌های فرهنگی دارد و بر اساس همین توجه در روز دوم این نشست در جمع دانشجویان حضور خواهند داشت و در انتهایی نشست دبیران ۱۲ مجمع تخصصی گزارشی را از مجامع خود در حضور ایشان ارائه کرده و در نهایت نشست پرسش و پاسخ دانشجویی با حضور معاون وزیر بهداشت برگزار می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.