چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۹

سرپرست تربیت‌بدنی دانشگاه علوم پزشکی همدان:

سه هزار دانشجوی علوم پزشکی همدان در برنامه‌های ورزشی فعالیت می‌کنند

ورزش دانشجویان

سرپرست تربیت‌بدنی و دبیر کمیته ورزش کارکنان دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: سه هزار دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی همدان در برنامه‌های ورزشی فعالیت می‌کنند

به گزارش مفدا، علی ثقفی با اشاره ضرورت توسعه ورزش دانشجویی و لزوم توجه به ورزش در دانشگاه‌ها اظهار داشت: در دانشگاه علوم پزشکی همدان توجه ویژه‌ای به امر ورزش وجود دارد و اقدامات خوبی در این زمینه چه درگذشته و چه در حال صورت گرفته است.

وی بابیان اینکه بخشی از اوقات دانشجویان غیربومی در خوابگاه‌ها می‌گذرد از همین رو تلاش شده تا امکانات ورزشی در خوابگاه‌ها ایجاد شود، گفت: تاحدودی سالن‌های ورزشی، سالن بدن‌سازی، پینگ‌پنگ، فوتبال دستی و لوازم ورزشی که در پارک‌ها وجود دارد را در فضای خوابگاه‌ها برای پر کردن اوقات فراغت دانشجویان ایجاد کرده‌ایم.

سرپرست تربیت‌بدنی و دبیر کمیته ورزش کارکنان دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به امکانات ورزشی و فضاهای ورزشی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: در دانشگاه علوم پزشکی همدان ۳ سالن سرپوشیده چندمنظوره، یک سالن چندمنظوره اختصاصی ورزش کشتی و ورزش‌های رزمی، ۲ سالن بدن‌سازی غیر از سالن‌های خوابگاه‌ها و یک چمن مصنوعی زمین کوچک وجوددارد اما به دنبال افزایش فضاهای ورزشی دانشگاه هستیم که امیدوارم این اتفاق عملی شود.

ثقفی عنوان کرد: یک پیست اسکیت بلااستفاده در دانشگاه وجود داشت که آن را برای استفاده دوچرخه‌سواران فعال کردیم و سانس هایی نیز با توجه به پوشیده بودن آن برای دختران دانشجو در نظر گرفته شد.

وی با اشاره به میزان حضور دانشجویان این دانشگاه در فعالیت‌های ورزشی بیان کرد: در دانشگاه علوم پزشکی همدان ۶ هزار دانشجو وجود دارد که ۳ هزار نفر به‌طور مستقیم در فعالیت‌های ورزشی دانشگاه فعالیت می‌کنند.

رشته‌های ورزشی در سطح دانشگاه فعال شده است

سرپرست تربیت‌بدنی و دبیر کمیته ورزش کارکنان دانشگاه علوم پزشکی همدان عنوان کرد: تمام رشته‌های ورزشی در سطح دانشگاه فعال شده و در حال حاضر رشته‌های بسکتبال، والیبال، بدمینتون، فوتسال، کاراته، تکواندو، دفاع شخصی، آمادگی جسمانی، ایروبیک، بدن‌سازی، شنا و سایر رشته‌های ورزشی در فوق‌برنامه دانشجویان قرار دارد.

ثقفی با اشاره به استفاده از مربیان توانمند برای آموزش گفت: در تمامی رشته‌های ورزشی از مربیان زبده آن رشته استفاده می‌کنیم و در صورت نیاز از مربیان توانمند هیئت‌های ورزشی برای آموزش و نظارت بر ورزش دانشجویان استفاده می شود.

وی بابیان اینکه ورزش را در دانشگاه به‌صورت علمی و تخصصی دنبال کرده‌ایم و در کنار بحث ورزش دانشجویان، ورزش کارکنان و هیئت‌علمی نیز در دستور کار قرار داده‌ایم،  یادآور شد:با همین امکانات سخت‌افزاری موجود برنامه‌ریزی انجام شده است.

سرپرست تربیت‌بدنی و دبیر کمیته ورزش کارکنان دانشگاه علوم پزشکی همدان در گفت و گو با مهر  بابیان اینکه برای نخستین بار فوتسال دختران را در دانشگاه علوم پزشکی همدان فعال کرده‌ایم، بیان کرد: با چند مربی فوتسال برای دختران دانشجو رایزنی شده و ثبت‌نام این کلاس‌ها در سطح دانشگاه آغازشده است.

ثقفی عنوان کرد: همچنین رشته‌های آمادگی جسمانی، ایروبیک، بدن‌سازی، بدمینتون، والیبال و بسکتبال برای دختران دانشجو در نظر گرفته‌شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.