یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۸

با پایان یافتن مسابقات بدمینتون انتخابی المپیاد قهرمانی وزارت بهداشت

تیم‌های صعود کننده به مرحله نهایی المپیاد ورزشی وزارت بهداشت در رشته بدمینتون اعلام شد

مسابقات بدمینتون بانوان مازندران

با پایان یافتن رقابت‌های بدمینتون انتخابی المپیاد قهرمانی وزارت بهداشت، هشت تیم راه یافته به مرحله نهایی سیزدهمین دوره المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی مشخص شد.

به گزارش مفدا، بعد از برگزاری مسابقات انتخابی بدمینتون دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که طی ۴ روز اخیر در خزرآباد ساری با حضور ۱۹ تیم در جریان بود، تکلیف هشت تیم راه یافته به مرحله نهایی المپیاد مشخص شد.

هشت تیم دانشگاه علوم پزشکی، مازندران، گلستان، کاشان، دزفول، ایران، اهواز، بابل و اردبیل با کسب پیروزی مقابل حریفان و کسب امتیازات لازم، به مرحله نهایی المپیاد قهرمانی سیزدهم وزارت بهداشت صعود کردند که مسابقات مرحله نهایی طی روزهای یکم تا هشتم شهریور ماه در تبریز برگزار خواهد شد.

مسابقات انتخابی بدمینتون سیزدهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت از روز چهارشنبه ۲۴ مرداد ماه در مجتمع فرهنگی،ورزشی و تفریحی خزرآباد ساری با حضور ۱۹ تیم آغاز شد و تا ساعت ۲۲ روز گذشته ادامه داشت که  از تعداد ۱۹ تیم حاضر در مسابقات در مجموع ۸ تیم به مرحله پایانی المپیاد صعود کردند.

 از تعداد ۱۹ تیم حاضر در مسابقات انتخابی بدمینتنون المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، در مجموع هشت تیم در رشته بدمینتون به مرحله نهایی المپیاد قهرمانی وزارت بهداشت راه یافتند. ضمن اینکه هشت تیم برتر المپیاد دوره قبلی نیز بدون حضور در مسابقات انتخابی المپیاد، بر اساس قوانین، حضورشان در مرحله پایانی المپیاد از قبل قطعی است. بازیهای مسابقات انتخابی بدمینتون بر اساس جدول ترکیبی و در شش گروه برگزار شد.

همچنین ۷ بدمینتون باز برتر از تیم‌هایی که به مرحله نهایی المپیاد صعود نکردند، از سوی مسؤولان برگزاری مسابقات و کادر فنی و داوری انتخاب شدند تا به منظور ارزیابی در بازیها، شرکت کنند. فرزاد رحیمی ارکی از دانشگاه علوم پزشکی آبادان، امیررضا جمالی از علوم پزشکی ایلام، رسول جعفری از بهزیستی، پارسا محمد علیزاده از علوم پزشکی بم، امین موسوی نژاد از علوم پزشکی قم، محمد کاظمی از علوم پزشکی یزد و سجاد ترابی از دانشگاه علوم پزشکی قم افرادی هستند که به عنوان بازیکنان برتر مسابقات انتخابی برگزیده شدند تا در مرحله نهایی المپیاد به صورت انفرادی با حریفان مسابقه دهند.

در مجموع ۴۰ مدال طلا، نقره و برنز به برگزیدگان رشته بدمینتنون در مرحله پایانی المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت اهداء خواهد شد که از این تعداد، ۱۰ مدال طلا، ۱۰ نقره و ۲۰ برنز به برگزیدگان اهداء می‌شود. ضمن اینکه یک سری کاپ قهرمانی به این رشته ورزشی نیز تعلق خواهد گرفت.

مرحله نهایی المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت در ۱۲ رشته ورزشی طی روزهای یکم تا هشتم شهریور ماه در تبریز برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.