چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰

با همت انجمن علمی هوشبری دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه؛

کنفرانس علمی مدیریت درد(scs) برگزار شد

کنفرانس علمی

مفدا/ کنفرانس علمی مدیریت درد ( spinal card stimulator ) شب گذشته باهمت انجمن علمی هوشبری دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد. 

به گزارش مفدا تربت حیدریه، حمید دهقانی، دانشجوی ترم 3 هوشبری، شب گذشته در سالن همایش ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به ارائه کنفرانس علمی در خصوص مدیریت درد ( spinal card stimulator )در حضور فعالان علمی پرداخت. 
دهقانی در ابتدا دستگاه SCS  یا تحریک کننده نخاع را از جدیدترین سیستم های استفاده شده در حوزه مدیریت درد دانست و افزود: این دستگاه درمان کاربردی برای درد های مزمن است.  
وی با بیان این که این دستگاه از لید و الکترود های تعبیه شده بالای نخاع و فضای اپیدوران به همراه کنترل و سیم های رابط تشکیل شده است، خاطر نشان کرد: این دستگاه با پالس هایی که به نخاع و شاخ پشتی ارسال میکند، موجب بلوک شدن سیگنال های درد در ناحیه کمر و پا و  تغییر محیط شیمیایی اطراف نخاع شده و مقدار گابا و برخی آمینو اسید ها را تغییر می دهد.
مجید حسن زاده، مدیر گروه پرستاری و عضو برجسته هیات علمی دانشگاه با تاکید بر لزوم تداوم کنفرانس های علمی در زمینه های گسترده تر گفت: بدون شک برای ساخت بنای مستحکم علمی باید همایش هایی از این دست به صورت مستمر در دانشگاه برگزار شوند. 
وی با بیان این که همایش های علمی نباید تنها در زمینه تخصصی یک رشته ارائه شود، خاطر نشان کرد: بهتر است تا از دیگر زمینه های علمی و پتانسیل های موجود در دانشگاه نیز استفاده شود.
سید احمد نظام، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه نیز از برگزاری کنفرانس های علمی کارآفرینی در دانشگاه خبر داد و تصریح کرد: بزودی از همکاری خیران در برگزاری کنفرانس های جامع و گسترده تر بهره گرفته و این مهم مستلزم پیگیری و همیاری دانشجویان است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.