چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۱

رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی:

علوم انسانی در صدر بیشترین آثار برگزیده کتاب سال دانشجویی

کتاب سال

رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی گفت: در بیست و سومین جشنواره کتاب سال دانشجویی ۱۲ کتاب برگزیده و ۲۵ اثر نیز شایسته تقدیر شدند.

عادل تقوی با اشاره به بیست وسومین جشنواره کتاب سال دانشجویی گفت: آیین اختتامیه بیست وسومین جشنواره کتاب سال دانشجویی امروز سه شنبه ۲۵ آبان با حضور دانشجویان و اساتید برگزار می شود.

وی ادامه داد: دراین مراسم از دانشجویان مترجم و مولف که آثارشان شایسته تقدیر بوده و برگزیده انتخاب شدند تقدیر می شود.

دبیر بیست و سومین جشنواره کتاب سال دانشجویی افزود: از ۶۲۹ اثری که حائز شرایط برای ورود به مرحله داوری شدند،  ۱۲ کتاب برگزیده و ۲۵ اثر نیز شایسته تقدیر انتخاب شدند، که امروز معرفی و تقدیر شدند.

تقوی افزود: در این دوره جشنواره کتاب سال دانشجویی، بخش های ویژه ای هم پیش بینی شده است، یک بخش در قالب شعار سال با موضوع «اقتصاد مقاومتی» بود و کتاب هایی با موضوع مذکور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی با بیان اینکه، کتاب هایی با موضوع «اشتغال و کارآفرینی» در بخش ویژه پیش بینی شده است افزود: یک بخش هم تحت عنوان «دانشجویان فارسی نویس» پیش بینی شده است و دانشجویانی که در خارج کشور مشغول تحصیل هستند و یا دانشجویان خارجی که داخل کشور مشغول تحصیل هستند و کتابشان را به صورت فارسی منتشر کردند دراین بخش ارزیابی می شوند.

ویدر گفتگو با خبرنگار مهر خاطرنشان کرد: در بخش «دانشجویان فارسی نویس» تعداد آثاری که ارسال شده بود، مطلوب نبود و تنها یک اثر بین این آثار شایسته تقدیر شناخته شد.

دبیر بیست و سومین جشنواره کتاب سال دانشجویی افزود: آثاری که به جشنواره ارسال شده، به دلیل عدم محدودیت، در تمام مقاطع تحصیلی، رشته ها و حوزه های دانشگاهی است، بیشترین حجم آثار مربوط به حوزه علوم انسانی است که  ۵۰ درصد آثار را به خود اختصاص داده و بعد از آن گروه پزشکی و بعد گروه فنی و مهندسی بیشترین آثار را به خود اختصاص دادند.

وی درباره جوایزجشنواره نیز گفت: برای آثاری که برگزیده شده اند یک بخشی جایزه مادی، تندیس و لوح جشنواره پیش بینی شده، همچنین یک بخش حمایتی نیز با حمایت جهاد دانشگاهی و وزارت ارشاد صورت گرفته که به واسطه آن تعدادی از تیراژ کتاب های این دانشجویان خریداری می شود.


 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.