شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹

مدیر گروه روانشناسی سمت:

اولین کتاب روانشاسی فرهنگی چاپ می‌شود

سازمان سمت

مدیر گروه روانشناسی سمت، گفت: اولین کتاب روانشانسی فرهنگی تا انتهای سال جاری توسط گروه روانشناسی به چاپ می‌رسد.

به گزارش مفدا، علی فتحی آشتیانی؛ مدیر گروه روانشناسی سمت گفت: سازمان سمت (سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها) در کنار تالیف کتاب، دارای یک پژوهشکده است که گروه روانشناسی یکی از گروه‌های آن به شمار می‌رود.

وی با تاکید بر این که در این پژوهشکده، تمرکز بیشتر بر روی پژوهش است، ادامه داد: بر این اساس برنامه‌هایی مشخص و عناوین پژوهش‌ها در سایت سازمان قرار می‌گیرد؛ که بر این مبنا از تمامی اساتید سراسر کشور درخواست داریم درصورتی که علاقمند به کار پژوهشی هستند، در راستای عناوینی که اعلام شده پروپوزال پیشنهادی خود را ارسال کنند تا در صورت تصویب اعتبار لازم به آن اختصاص یابد.

مدیر گروه روانشناسی سمت از راه اندازی مجله‌ای به نام «روانشناسی فرهنگی» خبر داد و ضمن اشاره به چاپ اولین شماره از این مجله، خاطر نشان کرد: تاکنون چنین عنوانی در کشور در حوزه روانشناسی وجود نداشته است و خرسندیم که اعلام کنیم آماه سازی و چاپ مقالات شماره دوم مجله نیز درحال انجام است.

وی با اشاره به برگزاری نشست‌های علمی در این حوزه گفت: قرار است سه نشست در راستای مطالعات روانشناسی خانواده با رویکرد فرهنگی و دینی برگزارشود؛ که اولین نشست آن در هفته پژوهش خواهد بود.

فتحی آشتیانی افزود: یک کتاب تالیف خارجی روانشناسی فرهنگی انتخاب و در دست ترجمه است؛ که با این تلاش تا آخر سال جاری اولین کتاب «روانشناسی فرهنگی» توسط  گروه روانشناسی سمت به چاپ می‌رسد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.