چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۸

پذیرش دانشجوی پرستاری در دولت یازدهم دو برابر شد

پرستاری

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پرشکی گفت: به منظور رفع کمبود نیرو، ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشکده‌های پرستاری کشور در دولت یازدهم ۲ برابر شده است.

به گزارش مفدا، محمد میرزابیگی  در حاشیه مر اسم گرامیداشت شهید محمدحسن قاسمی نخستین شهید مدافع حرم جامعه پزشکی چهارمحال و بختیاری  افزود: در دولت یازدهم برای حمایت از جامعه پرستاری اقدام‌های مهمی انجام شده و ظرفیت دانشکده‌های پرستاری تا ۲ برابر افزایش یافته است.
وی سرانه بیمارستانی نسبت پرستار به تخت در بیمارستان‌های ایران را بالا دانست و گفت: سرانه گروه پرستاری در جهان یک پرستار به ازای یک تخت است و در ایران این سرانه حداقل باید یک پرستار به ۲.۵ تخت باشد.
میرزا بیگی، در خصوص جذب دانش آموختگان رشته پرستاری نیز گفت: از سوی وزارت بهداشت از میان دانش آموختگان رشته پرستاری، حدود ۱۶ هزار نفر سال گذشته جذب شدند.
به گفته وی، امسال نیز روند جذب ۱۱هزار نفر گروه پرستاری و ۱۷ هزار نفر گروه پزشکی از سوی این وزارتخانه با برگزاری آزمون اجرایی شده است.
میرزابیگی افزود: گسترش روش غیر دولتی در گروه پرستاری نیز مد نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است تا کمبود پرستار در بیمارستان های کشور جبران شود.
به گزارش ایرنا، معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین در اطلاعیه ای شهادت شهید محمدحسن قاسمی در دفاع از حرم اهل بیت را تسلیت گفت.
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.