یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷

تندیس برترین استعداد جوان در بخش فیلم جشنواره منطقه ای سینمای جوان به فیلم "بی سایگان" دانشگاه علوم پزشکی تبریز تعلق گرفت

مجتبی رضایی

تندیس و لوح تقدیر برترین استعداد جوان در بخش فیلم، در شصت و یکمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان در اردبیل به اثر "بی سایگان" ساخته مجتبی رضایی دبیر سابق کانون فیلم دانشگاه علوم پزشکی تبریز تعلق یافت.

به گزارش مفدا تبریز، شصت و یکمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان  از تاریخ ۲۳ الی  ۲۶  مرداد ماه سال ۱۳۹۷به مدت چهار روز در استان اردبیل، شهر مشگین شهر در سه بخش فیلم، فیلمنامه و عکس توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل برگزار شد.
اثر "بی سایگان" ساخته مجتبی رضایی دبیر سابق کانون فیلم دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این جشنواره توانست تندیس و لوح تقدیر برترین استعداد جوان در بخش فیلم این جشنواره را به خود اختصاص دهد.

رضایی می گوید: اردیبهشت ماه سال جاری فیلم بی سایگان را به دبیرخانه تهران جشنواره برای داوری فرستادم و اوایل مردادماه نتیجه داوری مشخص شد و متوجه شدم  برای مرحله مسابقه و داوری نهایی پذیرفته شده است.
وی می افزاید: این مستند در بیمارستان اعصاب روان رازی تبریز ساخته شد و جا دارد واقعا از تمام عوامل مخصوصا آقای فیضی (مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز) که همیشه بستر و فضا را برای فعالیت آماده میکنند  و به دانشجواعتماد میکنند تشکر ویژه نمایم.
 وی در مورد فعالیت هایش می گوید: فعالیت من در بخش فیلم از دو سال پیش شروع شد. زمانی که آقای قائمی دبیر کانون فیلم بود و ما هم به عنوان شورای مرکزی فعالیت داشتیم و به عنوان عوامل فیلم سر صحنه بودیم. بعد از ایشان بنده دبیر کانون بودم و موضوع فیلم سازی برایم جدی تر شد. میتوانم بگویم دانشگاه علوم پزشکی تبریز بین تمام دانشگاه های علوم پزشکی کشور فعال ترین مدیریت فرهنگی را دارد و توانسته است این موضوع را حضور موفق در جشنواره ها و نشست ها اثبات کند.
گفتنی است موضوع مستند "بی سایگان" در مورد مفهوم انسانی عشق است که نظر و دیدگاه بیماران اعصاب و روان بیمارستان رازی تبریز را در مورد این موضوع به تصویر کشیده و توانسته  فضای احساسی و عاطفی را به مخاطب و بیننده انتقال بدهد ، این اثر پیش از این توانسته است در دو جشنواره دیگر نیز برگزیده شود از جمله می توان نهمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت را نام برد.

 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.