سه‌شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸

هشدار وزارت بهداشت درباره موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور

ساختمان وزارت بهداشت

مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اطلاعیه قبلی در خصوص شرط گذراندن حداقل ۳۶ واحد با معدل بالای ۱۵ در دانشگاه‌های خارجی مورد تایید برای انتقال به داخل ایران و همچنین باتوجه به برخی اطلاعیه‌ها که از طریق موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور منتشر می‌شوند، از دانشجویان خواست پیش از اعزام به خارج از کشور به هشدارهای وزارت بهداشت توجه کنند.

به گزارش مفدا، در اطلاعیه مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت تاکید شده است: "در خصوص موضوع انتقال از دانشگاه‌های خارج به داخل کشور در رشته‌های علوم پزشکی، شرط گذراندن  ۳۶ واحد صرفا برای افرادی است که قبل از تیرماه امسال تحصیل خود را شروع کرده‌اند.

انتقال صرفا از دانشگاه‌هایی صورت می گیرد که مورد تایید وزارت بهداشت بوده و فهرست این دانشگاه‌ها سالیانه در سایت مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت منتشر می‌گردد.

دربخشی از مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت آمده است: اخبار و اطلاعاتی که از طریق موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور منتشر می‌شوند به هیچ عنوان مورد تایید وزارت بهداشت نمی‌باشند.

به گزارش ایسنا، وزارت بهداشت در این اطلاعیه تاکید کرده است: برای انتقال داشتن شرایط حداقل معدل، شامل معدل کتبی دیپلم حداقل ۱۶ و معدل پیش‌دانشگاهی حداقل ۱۷، الزامی است و افرادی که معدل دیپلم و پیش دانشگاهی لازم را ندارند واجد شرایط نبوده و از اقدام به آغاز تحصیل در دانشگاه های خارجی به امید انتقال به دانشگاه های داخلی خودداری کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.