دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۳

هر روز کرم ضد آفتاب بزنید

آفتاب

یک متخصص پوست ومو گفت: استفاده ازکرم ضدآفتاب مختص تابستان نیست و افراد برای حفاظت از پوست خود در برابر آفتاب می توانند درتمامی فصول سال از آن استفاده کنند.

دکترعلی ابراهیمی درگفت وگو با خبرنگار مفدا کرمانشاه، با تاکید بر لزوم استفاده از کرم ضد آفتاب در تمامی نواحی پوست صورت، گردن، گوشها و پشت دست ها بیان کرد:
به دلیل اثرات کوتاه مدت وبلندمدت تابش آفتاب که شامل آفتاب سوختگی، ایجادلکه های پوستی، چین وچروک، افتادگی،و سرطان پوست می باشد لازم است افراد از کرم ضد افتاب استفاده کنند.

ابراهیمی استفاده ازکرم ضدآفتاب رابرای افرادی که درمحیط بازفعالیت دارند ضروری دانست وتاکیدکرد: این افرادبه دلیل اینکه درمعرض تابش بیش ازحد آفتاب قراردارندبایدعلاوه برکرم ضدافتاب ازکلاه وعینک هم استفاده کنند.

این متخصص پوست و مو با بیان اینکه کودکان حساسیت پوستی بیشتری دارند تصریح کرد: تاثیر کرم ضدآفتاب برای کودکان ازیک سالگی به بعد است و علاوه بر این کودکان به دلیل حساسیت پوستی بالا لازم است ازلباس پوشیده استفاده کنند.

این عضوهیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد:کرم های ضدافتاب مانع جذب آفتاب و کمبود ویتامین D نمی شوند و در هر صورت مقداری ازویتامین Dبدن تامین می شود.

ابراهیمی بابیان اینکه SPFبالانشان ازمحافظت طولانی مدت ازپوست نیست گفت: SPF مناسب برای پوست 30تا35 می باشد وSPFهای بالاتردربعضی افرادمحدودیت وحساسیت پوستی ایجادمی کند.

وی خاطرنشان کرد: استفاده ازکرم ارایشی برروی کرم ضدافتاب بلامانع است وگاهی نیزبرقدرت ضدافتابی، کرم ضدآفتاب می افزاید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.