یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷

اماکن ورزشی دانشگاه علوم پزشکی اهواز را بیشتر بشناسیم

اهواز

دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با داشتن تقریبا ۷۳۰۰ دانشجو به عنوان بزرگترین دانشگاه علوم پزشکی منطقه جنوب غرب و یکی از دانشگاه های علوم پزشکی تیپ یک کشور محسوب می شود.

به گزارش مفدا اهواز، مجموعه استخر، یک سالن ورزشی سرپوشیده و دو زمین چمن ورزشی عمده ترین اماکن ورزشی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز هستند که در پردیس دانشگاه قرار دارند.

مجموعه استخر دانشگاه علوم پزشکی اهواز با متراژ ۲۶۰۰مترمربع در سال ۱۳۸۴ تاسیس شد و دارای امکاناتی از جمله: استخر، سونا و جکوزی است که برای کلیه دانشگاهیان از جمله اساتید، کارکنان و دانشجویان مطابق برنامه ای که توسط مدیریت تربیت بدنی دانشگاه تدوین می شود در تمام طول سال قابل استفاده است.

سالن ورزشی شهید زکوی تنها سالن سرپوشیده دانشگاه  با ۲۹۲۵ مترمربع در فضای پردیس دانشگاه و جنب دانشکده داندنپزشکی قرار دارد، علاوه بر حضور دانشجویان برای ورزش بصورت عمومی و برگزاری کلاس های درسی واحد تربیت بدنی متناسب با این فضا تمرینات ورزشکاران المپیادهای قهرمانی و همگانی تیم های ورزشی دانشگاه در این محل انجام می گیرد.

دو زمین چمن به متراژهای ۹۷۵۰ و ۸۸۰۰ متر مربع اماکن ورزشی فضای باز دانشگاه را تشکیل می دهند.

علاوه براین اماکن ورزشی مدیریت تربیت بدنی دانشگاه متناسب با فضاهای موجود در خوابگاه های دانشجویی سعی کرده است امکاناتی را بصورت مکمل برای استفاده بیشتر دانشجویان در خوابگاه ها فراهم کند.

مجتمع خوابگاهی صدف به عنوان بزرگترین خوابگاه دانشجویی پسرانه با متراژ ۹۳۴۲ مترمربع و داشتن دو بلوک خوابگاهی و اسکان ۶۹۲  دانشجو دارای یک سالن بدنسازی به متراژ ۸۸ مترمربع و یک سوله ورزشی به متراژ۶۸ مترمربع است.

وجود یک پیست دوچرخه سواری به متراژ ۲۹۰۰مترمربع ،سالن ورزش، اتاق شطرنج، سالن تیراندازی به متراژ ۴۲۰ مترمربع درمجتمع خوابگاهی گلستان که دانشجویان دختر در آن اسکان دارند سرانه فضای ورزشی این خوابگا را نسبت به سایر خوابگاه ها برتری داده است.

مجتمع خوابگاهی دخترانه بوستان با تعداد ۷۳۶  دانشجو دارای سالن ورزشی به متراژ۲۰۰ مترمربع و یک پیست دوچرخه سواری است.

گفتنی است در سایر خوابگاه ها نیز متناسب با فضای فیزیکی خوابگاه اتاق های ورزشی تجهیز شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.