پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۰

اولین همایش ملی " توسعه فناوری صندلی چرخدار "، پنجم شهریورماه برگزار می شود

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

اولین همایش ملی " توسعه فناوری صندلی چرخدار"، روز پنجم شهریورماه سال جاری به همت مرکز ضایعات نخاعی بنیاد شهید و امور ایثارگران، با مشارکت مدیریت توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و همکاری ده ها سازمان و انجمن دولتی و غیردولتی برگزار می شود.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخش؛  این همایش کشوری با همکاری دفتر توسعه فناوری سلامت و اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، معاونت امور توانبخشی، دفاتر توانمندسازی معلولان و مراکز توانبخشی روزانه و توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، جامعه معلولان ایران، اداره کل پشتیبانی بنیاد شهید و امورایثارگران، مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد و کانون معلولان توانا  در سالن اجتماعات فارابی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار خواهد شد.

    دکتر" امیرسالار جعفرپیشه " مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی درباره این همایش گفت: هدف از برگزاری این همایش، " شناسایی نیازهای مصرف کنندگان صندلی چرخدار، آگاهی از قابلیت ها و توانایی تولیدکنندگان ایرانی این وسیله کمک توانبخشی و هم افزایی با مسئولان و جلب مشارکت دولت در حمایت و پشتیبانی از تولید صندلی چرخدار با کیفیت و مطابق با نیاز مصرف کنندگان در داخل کشور" است.

    وی افزود:  این همایش در نظر دارد تا برای توسعه فناوری صندلی چرخدار در داخل کشور، نیازهای مصرف کنندگان صندلی چرخدار از طریق انجمن ها و تشکل های مردمی و غیردولتی شرکت کننده در این همایش بیان شود و در کنار آنان، صاحبان صنعت صندلی چرخدار و تولیدکنندگان داخلی به ارائه نقطه نظرها و توانایی خود براساس نیازها و شرایط مصرف کنندگان بپردازند.

    دکتر جعفرپیشه با اشاره به حضور ۹۰ مدعو در این همایش، ادامه داد: مسئولان و نمایندگان سازمان ها و ارگانهای دولتی شرکت کننده مانند بنیاد شهید و دفتر توسعه فناوری سلامت و اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت نیز در کنار تولیدکنندگان، چگونگی حمایت از تولید داخلی صندلی چرخدار و راهکارهای رفع موانع برای تولیدکنندگان را مورد بررسی قرار می دهند.

    مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ابراز امیدواری کرد: این همایش بتواند ارتباط بین مصرف کننده ، تولیدکننده و دولت را در جهت توسعه فناوری صندلی چرخدار که از تکنولوژی پیچیده ای نیز برخوردار نیست ، بیشتر کند و شاهد تولیدات با کیفیت صندلی چرخدار در داخل کشور و رفع نیاز کم توانان ایرانی با استفاده از کالای ایرانی باشیم.

    گفتنی است، انجمن های معلولان، کم توانان و جانبازان مانند انجمن های " ضایعات نخاعی استان تهران، جانبازان نخاعی ایرانیان، راست قامتان جانباز، حمایت از بیماران فلج مغزی، آفرینش های هنری معلولان ایران و نوید رستاک "، نیز در برگزاری این همایش ملی همکاری دارند.

    دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات ، تحت نظارت وزارت بهداشت ضمن تربیت نیروی متخصص در رشته های تخصصی سه حوزه سلامت (سلامت روانی، رفاه و سلامت اجتماعی و توانبخشی ) ، از طریق مرکز رشد فناوری تجهیزات پزشکی و توانبخشی و شش شرکت وابسته به آن ، از توانایی علمی و حرفه ای متخصصان خود و دیگر دانشگاه های کشور  در جهت طراحی و تولید تجهیزات پزشکی – توانبخشی و اندام مصنوعی ، استفاده می کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.