چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹

تجربه ۶۶ کیلو کاهش وزن برای «بستنی لاغری»

بستنی لاغری

مؤلف کتاب «بستنی لاغری» از تجربه خود در کاهش ۶۶ کیلو اضافه وزن در این کتاب می گوید.

به گزارش مفدا، حمیدرضا افراشته در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این کتاب حاصل تجربیات شخصی ام در زمینه کاهش وزن است.
وی افزود: این کتاب در هفت فصل به مدت یک سال تألیف شده است و سپس در مدت کوتاهی مجوز انتشار از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده است.
افراشته گفت: با توجه به اینکه اضافه وزن یکی از مباحث مبتلا به اجتماعی است به تألیف این کتاب پرداخته ام.
وی افزود: اضافه وزن یک پدیده پیچیده است که علاوه بر نیاز اصلاح الگوهای غلط تغذیه ای نیازمند مدیریت احساسات و مدیریت انگیزه است.
این مؤلف گفت: در کتاب «بستنی لاغری» به شبکه های اجتماعی در زمینه لاغری نیز توجه شده است زیرا می توان با تعاملات صحیح اجتماعی چه در شبکه های اجتماعی چه در بسترهای سنتی مرسوم در کشور استرس را کنترل و به کاهش وزن دست یافت.
افراشته افزود: کاهش وزن یک برنامه است که نیاز به زمان بندی و هدف گذاری دارد که در صورت استفاده از روش های صحیح به نتیجه خواهد رسید.
مؤلف کتاب «بستنی لاغری» با جراحی های مرسوم برای لاغری به صراحت مخالفت کرد و گفت: خداوند انگیزه و راه مناسب برای لاغری را در اختیار انسان ها قرار داده است و نیاز به روش های پیچیده ای همچون جراحی نیست زیرا این روشها به سلامت بدن آسیب خواهند رساند.
وی درباره ورزش نیز معتقد است افراد بسیار چاق توان بدنی لازم برای ورزش را ندارند اما آنان پس از اصلاح رفتارهای غلط تغذیه و همچنین مدیریت استرس و مدیریت انگیزه هنگامی که به وزن مناسب دست یافتند باید برای حفظ وزنشان ورزش کنند.
افراشته یادآور شد ورزش به کنترل و کاهش استرس نیز کمک می کند که موجب کاهش میل به خوردن و لاغری می شود.
مؤلف کتاب «بستنی لاغری» گفت: ۶۶ کیلو وزن خود را در دو مرحله کم کرده است که در مرحله اول در مدت ۱۰ ماه ۵۵ کیلوگرم و در مرحله دوم که به طور طبیعی طولانی تر بوده است ۱۱ کیلوی باقیمانده را کاهش داده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.