دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱

هدف المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی، ارتقای فرهنگ کار گروهی و گسترش ارتباطات اجتماعی

المپیاد علمی علوم پزشکی

دبیر علمی دهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور با اشاره به شرکت دانشجویان نخبه علوم پزشکی در این المپیاد، تجربه فرهنگ کارگروهی و ارتباطات اجتماعی را از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره علمی برشمرد.

به گزارش مفدا به نقل از روابط عمومی معاونت آموزشی، دکتر میترا امینی دبیر علمی دهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور رسالت اولیه برگزاری این المپیاد را ایجاد فضای رقابتی سالم در بین دانشجویان علوم پزشکی دانست و اظهار داشت: در دوره های گذشته برگزاری این المپیاد تلاش اولیه بر آن بوده که برنامه های درسی که به طور معمول به دانشجویان آموزش داده نمی شد در این المپیاد علمی مورد بحث و بررسی قرار گیرد که همین امر موجب ارتقای فرهنگ کارگروهی و گسترش ارتباطات اجتماعی دانشجویان خواهد شد.
دکتر امینی به حضور داوران با تجربه در این المپیاد اشاره کرد و افزود: دلیل استفاده از این داوران که از اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور هستند و در فرآیند طراحی سئوال آزمون نیز مشارکت دارند، این است که سطح سئوالات المپیاد علمی بالاتر از سطح بقیه آزمون‌هاست و دانشجویان با پاسخ به این سئوالات، توان به خاطر آوردن، یادآوری، حل مسئله و قدرت تجزیه و تحلیل خود را به طور کامل می‌سنجند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: تمام تلاش دست اندرکاران این المپیاد برگزاری آزمونی است که بتواند مهارت‌های تفکر و حل مسئله را در دانشجویان مورد ارزیابی دهد.
وی با اشاره به اینکه هدف از شرکت در المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی برد و باخت نیست، افزود: از المپیاد نهم به بعد برای دانشجویان شرکت کننده یک برنامه ارائه محصول قرار دادیم تا آنها علاوه بر شرکت در رقابت، با کمک اساتید خود یک محصول و پروژه هم آماده کنند تا در آینده از این طرح‌ها جهت ارتقای توان علمی کشور استفاده شود.

یادآوری می‌شود، دهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی از روز شنبه 13 مرداد ماه آغاز شده و تا 18 مرداد ماه ادامه دارد. مرحله دوم المپیاد که هم اکنون در حال برگزاری است در دو بخش گروهی و انفرادی با حضور ۵۴۰ دانشجو در شش حیطه علمی (استدلال علمی، آموزش پزشکی، مدیریت نظام سلامت، فلسفه پزشکی، تفکر علمی در علوم پایه، کارآفرینی در بستر دانشگاه های هزاره سوم) برگزار می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.