یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳

در آستانه برگزاری المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت

مقررات و قوانین فنی مسابقات والیبال المپیاد سیزدهم اعلام شد

والیبال

در آستانه برگزاری سیزدهمین دوره المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، مقررات و قوانین فنی مربوط به مسابقات والیبال، المپیاد اعلام شد

به گزارش مفدا، مرحله نهایی المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت یکم تا هشتم شهریور ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار می‌شود و در آستانه برگزاری سیزدهمین دوره المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، مقررات و قوانین فنی مربوط به مسابقات والیبال المپیاد اعلام شد.

مسابقات بر طبق آخرین قوانین بین‌المللی و فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی برگزار خواهد شد.

اعضای هر تیم شامل ۱۲ نفر بازیکن به اضافه یک مربی و یک سرپرست در مجموع ۱۴ نفر هستند و هر دانشگاه می‌تواند از ۱۲ بازیکن خود ۲ بازیکن را به عنوان لیبرو تا پایان مسابقات معرفی کند.

لباس بازیکشنان شامل پیراهن ورزشی، شورت ورزشی و جوراب ورزشی باید متحدالشکل بوده و شماره پیراهن‌ها باید در قسمت وسط جلو و پشت از شماره ۱ تا ۱۸ و در سمت راست شورت ورزشی نیز نصب شود.

پیراهن بازیکنان لیبرو باید رنگ مخالف تیم را داشته باشد و در مدت زمان برگزاری مسابقات رنگ پیراهن ثابت خواهد بود.( بقیه موارد مربوط به بازیکن لیبرو طبق قانون اعمال می‌شود).

برنده مسابقه با کسب برد ۲ گیم از ۳ گیم مشخص خواهد شد. سقف گیم‌های اول و دوم۲۵ امتیاز و سقف امتیاز گیم سوم (پایانی) ۱۵ امتیاز با رعایت اختلاف ۲ پوئناست.

فقط اعضاء تیم مسابقه دهنده (مربی و سرپرست تیم) حق نشستن روی نیمکت ذخیره‌ها را دارند و تنها مربی تیم می‌تواند تیم را هدایت و با بازیکنان و کادر داوری صحبت کند.

توپ مسابقات از نوع میکاسا مورد تایید فدراسیون والیبال است.

قرعه کشی مسابقات قبل از شروع المپیاد در محل تربیت‌بدنی وزارت متبوع، انجام می‌شود. جدول بازی‌ها در ۴ گروه ۳ تیمی بر اساس مقام‌های کسب شده در المپیاد قبل (اول تا چهارم به عنوان سید ۱ و تیم‌های پنجم تا هشتم به عنوان سید ۲ و چهار تیم راه یافته از مسابقات ورودی به عنوان سید ۳) تنظیم خواهد شد.

مسابقات رده‌بندی مقام پنجم تا هشتم نیز برگزار می‌گردد و تیم‌ها موظفند تا پایان مسابقات حضور داشته‌باشند.

جلسه هماهنگی مسائل فنی و مباحث داوری راس ساعت ۲۲ روز ورود تیم ها در محل ستاد برگزاری مسابقات با حضور سرپرستان و مربیان تیم های شرکت کننده تشکیل می‌شود.

تیم‌ها نیم ساعت قبل از شروع مسابقه باید در محل مسابقه حضور داشته باشند .

کارت شرکت ورزشکاران درمسابقات در زمان برگزاری مسابقات باید  ۳۰ دقیقه قبل از مسابقه به مسئول فنی مسابقات تحویل داده شود .

اعتراض باید به صورت کتبی و بلافاصله پس از اعلان نتیجه مسابقه(حداکثر نیم ساعت بعد از پایان مسابقه) توسط سرپرست تیم به انضمام مبلع یکصد هزار تومان وجه نقد به کمیته فنی مسابقات تسلیم شود و در صورت وارد بودن اعتراض وجه دریافتی مسترد خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.