پنجشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷

پنجمین دوره از طرح ضیافت رضوی در حال برگزاری است/ حضور مادران و همسران شهدا در دوره

طرح ضیافت رضوی

معاون سیاسی فرهنگی نهاد رهبری گفت: طرح ضیافت رضوی برای دانشجویان فعال فرهنگی در سراسر دانشگاه‌ها در حال برگزاری است و چهارمین دوره آن در حال اتمام است و در حال ورود به پنجمین دوره آن هستیم.

به گزارش مفدا گیلان به نقل از دانشجو، حجت الاسلام رستمی، معاون فرهنگی سیاسی نهاد رهبری، پیرامون طرح ضیافت رضوی گفت:

طرح ضیافت رضوی برای دانشجویان فعال فرهنگی در سراسر دانشگاه‌ها در حال برگزاری است و چهارمین دوره آن در حال اتمام ا و دستر حال ورود به پنجمین دوره آن  هستیم. در هر دوره ۵۰۰ دانشجو در این طرح شرکت کردند. دوره اول فارغ التحصیلان حوزه‌های علوم انسانی دانشگاهیان شرکت کردند دوره دوم دانشجویان دانشگاه‌های مازندران، گیلان، گلستان و قزوین و در دوره سوم دانشگاه‌های تهران و البرز و در دوره‌ای که در حال برگزاری آن هستیم و امروز آخرین روز آموزشی آن می‌باشد دانشگاه‌های استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال بختیاری در آن شرکت کردند.

وی افزود: به غیر از استان تهران که به دلیل استقبال بالا تعداد دانشجویان شرکت کننده به ۶۰۰ و بیشتر هم رسید در هر دوره به طور معمول ۵۰۰ نفر شرکت می‌کنند. البته این دوره از نظر شکل برگزاری با امکانات حداقلی برای دانشجویان و یک محیط حسینیه‌ای با شرایطی غیر مرفه علی رغم تمام تلاشی که ما برای راحتی دانشجویان داشتیم برگزار می‌شود. البته خود دانشجویان نیز افرادی هستند که با اقتضائات اقتصادی در جامعه آشنا هستند و ارزیابی دانشجویان از این اردو طی نظرسنجی که از آنان انجام شده است ارزیابی خوبی بوده و تقریبا بالای ۸۵ درصد ارزیابی‌ها خوب، خیلی خوب و عالی و کمتر از ۱۰ درصد متوسط و ضعیف از نظر ارزیابی محتوا و آموزش‌های دوره و اساتید از نظر دانشجویان شرکت کننده بوده است.

رستمی ادامه داد: در این دوره‌ها علاوه بر برنامه‌های آموزشی که وجود دارد برنامه‌های کارگاهی و حضور مادران و همسران شهدا و برخی چهره‌هایی که برای دانشجویان محبوبیت دارند و در حوزه فضای فرهنگی تجربیات خوبی برای ارائه دارند و یا افرادی که در غرب تحصیل کرده و یا فعالیت فرهنگی داشتند یا چهره روشنی از فضای غرب برای دانشجویان ارائه می‌دهند نیز حضور می‌یابند و با دانشجویان به گفتگو می‌پردازند و برنامه‌های فوق برنامه‌ای نیز مثل برنامه تفریحی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است، اما نهایتا آنچه که ما برای آن‌ها انتظار داریم این است که به رسالت دانشجویی خود در فضای دانشگاه با توجه به موقعیت فعلی جامعه به عنوان نسل جوان و موذن جامعه عمل کند و به واسطه فضای جامعه و مقطع حساسی که به دلیل جنگ روانی دشمن در کنار فشارهای اقتصادی برای مردم کشور را در معرض آزمون سختی قرار داده است به عنوان افرادی که تحلیل و شناخت کاملی از این گونه فضاها دارند به عنوان سردمدار جامعه، امید بخش، روحیه آفرین و امیدزا در بین مردم باشند.

وی ادامه داد: آنچه که در فضای اردو در حال رخ دادن است به دنبال این اهداف است و فکر می‌کنم که تاکنون مجموعه دانشجویان و عواملی که از دانشگاه‌ها همراه با دانشجویان هستند نیز موفق بودند. البته این اردو یک اتفاق یک هفته‌ای است و اتفاقات خوب دیگری توسط مجموعه‌های فعال فرهنگی مثل بسیج و ... در دانشگاه‌ها در حال رخ دادن است و اردوهایی مثل طرح ولایت، اسلام ناب و حیات طیبه و ... که توسط مجموعه معاونت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها و تشکل‌ها در فضای دانشگاه برگزار می‌شود به نوعی به تقویت جریان فعال دانشجویی و جریان انقلابی دانشگاه‌ها کمک می‌کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.