یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۲

نمایندگان ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان تا دو هفته آینده تعیین می‌شوند

رحیم خاکی

ناظر رقابت‌های انتخابی ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان با اشاره به اینکه خبر رسمی اعلام اسامی نمایندگان کشورمان در ششمین دوره پس از بررسی بیشتر در کمیته فنی از سوی دبیرخانه اعلام می‌شود.

به گزارش مفدا، رحیم خاکی، ناظر مسابقات انتخابی ششمین دوره این مسابقات بین‌المللی در خصوص مسابقه انتخابی گفت: همزمان با برگزاری مرحله ملی «سی و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان» در مشهد مقدس، بنابر تصمیم کمیته فنی و دبیرخانه مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان، امسال بنا شد که نفرات انتخابی ایران همزمان با برپایی مرحله فینال جشنواره ملی مشخص شود به گونه‌ای که نفرات منتخب در رشته قرائت تحقیق و حفظ کل سال گذشته و امسال با حضور هیئت داورانی که همه از اساتید شاخص ملی و بین‌المللی هستند، با هم به رقابت بپردازند تا نفرات منتخب ششمین دوره انتخاب شوند.

وی ادامه داد: بر همین اساس در رشته حفظ کل که «مجتبی فردفانی» در مرحله فینال حفظ کل قرآن حضور پیدا کرد و با توجه به امتیازاتی که کسب کرده است به عنوان نفر منتخب این دوره مسابقات بین‌المللی دانشجویان در رشته حفظ کل انتخاب شد و در رشته قرائت نیز «حسین رفیعی» حضور داشت که او نیز در این بخش به دلیل مشکلاتی که برایش پیش آمده بود نسبت به نحوه اعلام قرعه و اینکه چه میزان از آیات را باید بخواند، ابهاماتی داشت که باید فایل کل برنامه در دبیرخانه بررسی شود و سپس نتایج قطعی اعلام شود.

ناظر مرحله انتخابی ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان در پاسخ به این سؤال که آیا نماینده ایران در رشته حفظ به صورت قطعی مشخص است؟ افزود: در مورد حفظ نیز همین نظر است که نیازمند بررسی از سوی کمیته فنی و دبیرخانه اجرایی این دوره از مسابقات است که نتایج به صورت رسمی از سوی مجموعه برگزارکننده مسابقات اعلام می‌شود.

این قاری بین‌المللی کشورمان تصریح کرد: تیم کاملی همزمان با برپایی جشنواره قرآن و عترت در مشهد مقدس برای مرحله انتخابی مسابقات بین‌المللی حضور داشتند که مستندسازی لازم در این باره انجام شده به گونه‌ای که اجرای منتخبان سی و یکمین و سی‌امین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان به صورت کامل ضبط شده است و بعد از بررسی نتایج تا دو هفته آینده اعلام خواهد شد.

وی در گفت‌وگو با ایکنا، ضمن تشکر از دانشگاه فرهنگیان که میزبان و مجری شایسته سی و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان بود، افزود: رسانه‌ها اجازه دهند که پس از بررسی، خبر رسمی نمایندگان جمهوری اسلامی در ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان از طریق دبیرخانه اعلام شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.