شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۵

مدیرامور آموزشی دانشکده علوم پزشکی آبادان خاطر نشان کردند:

پذیرش نزدیک به ۱۰۰ دانشجوی بومی در مجتمع عالی سلامت

مجتمع عالی سلامت

مدیرامور آموزشی دانشکده علوم پزشکی آبادان از پذیرش نزدیک به ۱۰۰ دانشجوی بومی در مجتمع عالی سلامت این دانشکده خبر داد

 مدیر امور آموزشی دانشکده آبادان در مصاحبه با خبرنگار مفدا بیان کرد این مجتمع زیرنظر معاونت بهداشت است که در شهرستان ها به شبکه تبدیل می شود. در شهرستان آبادان به دلیل نبودن امکانات پذیرش دانشجو در رشته های نیمه متمرکز به دانشکده علوم پزشکی آبادان واگذار شده است. و طی دو سال مجوز سه مجتمع آموزش عالی سلامت شادگان، آبادان و خرمشهر صادر شد.

دکتر ساسان قربانی خاطرنشان کرد که از سال گذشته در چهار رشته سلامت دهان و دندان، تکنسین اتاق عمل و بهداشت در دو گرایش بهداشت خانواده منحصرا خانم و مبارزه با بیماری منحصرا آقا پذیرش داشتیم. این افراد که از طریق سازمان سنجش و بر اساس سوابق تحصیلیشان معرفی شده اند پس از طی کردن مراحل ثبت نام و کسب نمره قبولی پذیرش خواهند شد.

ایشان در خصوص تعداد و چگونگی پذیرش افزود: پذیرش امسال در سه بخش شادگان، خرمشهر و آبادان انجام گرفت. پذیرش در رشته های مذکور ۶۰ نفر بوده که در آبادان و خرمشهر کمتر از ظرفیت لازم دانشجو معرفی شده است. این در حالی است که در شادگان قریب به دو برابر ظرفیت لازم دانشجو معرفی شده است.

مدیر امور آموزشی دانشکده همچنین بیان کرد که غالب پذیرفته شدگان از استان خوزستان بودند.

وی در جواب سوال گزارشگر مفدا توضیح داد که دانشجویان در قبال ثبت نام سه برابر تعهد خدمت دارند و در روزهای اول ثبت نام محل کاری آنها توسط دانشگاه با توجه به نیروهای نیازمند در سال های آینده تعیین می شود.

ایشان ذکر کرد کسانی که تعهد خدمت به دانشکده دارند تا پایان تعهد خدمت نمی توانند به مقاطع بالاتر علمی دست پیدا کنند.

شایان ذکر است که کسانی که مشمول خدمت مقدس سربازی هستند بعد از اتمام تحصیل موظف به گذراندن دوره سربازی قبل از تعهد خدمت خود می باشند ولی صحبت هایی پیرامون برطرف کردن این مانع با نیروی انتظامی شهرستان صورت گرفته است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.