شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۷

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت:

تغییراتی که در برنامه عملیاتی صورت گرفته و اصلاحات آن تا آخر آبان به انجام خواهد رسید

نشست هم اندیشی و پایش برنامه عملیاتی مشترک دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور به روایت تصویر

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت در نشست «هم‌اندیشی و آسیب‌شناسی برنامه عملیاتی دانشگاه‌های علوم ‌پزشکی» ، گفت: برنامه‌هایی که تا پایان سال از سوی دانشگاه‌ها امکان اجرایی شدن نداشتند، حذف شده‌اند تا برنامه شکل منسجم تری به خود گیرد.

دکتر جلال نژادجواد مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت در نشست «هم‌اندیشی و آسیب‌شناسی برنامه عملیاتی دانشگاه‌های علوم ‌پزشکی»، گفت: حوزه‌های دانشجویی در کشور از جمله حوزه‌هایی است که با اعتبار اندک و گاه بدون متولی اداره شده‌اند؛ انسجام و برنامه ریزی برای این حوزه‌ها در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی فرصتی برای احیای مجدد حوزه‌های مختلف دانشجویی است؛ معتقدم این حوزه‌ها در دو دهه اخیر نتوانسته به جایگاه مطلوب خود برگردد. البته در سال‌های گذشته اقداماتی شده است و اکنون فرصت خوبی است تا این حوزه را به جایگاه مطلوب آن بازگردانیم.

وی با اشاره به اصول طراحی برنامه عملیاتی گفت: این برنامه باید بر اساس یک سری اصول مشخص طراحی و از خود دانشگاه‌های علوم پزشکی شروع می‌شد تا در زمان کمتری اجرایی شود؛ البته این امر مستلزم آموزش دقیق و علمی برنامه نویسی به کارشناسان فرهنگی و دانشجویی بود.

نژادجواد افزود: خوشبختانه مفاهیم برنامه عملیاتی در حوزه دانشجویی ساده‌تر و روان‌تر است و همانگونه که می‌دانید اداره دانشجویی فرهنگی وزارت بهداشت به پنج اداره تقسیم شده است که آشنایی با ساختار این ادارات از سوی کارشناسان دانشگاه‌ها ضروری است. تغییراتی که در برنامه عملیاتی صورت گرفته و اصلاحات آن تا آخر آبان به انجام خواهد رسید و با مرور این اصلاحات برنامه از انسجام بیشتری برخوردار خواهد شد.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت در ادامه خاطر نشان کرد: برنامه‌هایی که تا پایان سال از سوی دانشگاه‌ها امکان اجرایی شدن نداشتند، حذف شده‌اند تا برنامه شکل منسجم تری به خود گیرد؛ فصل کاری ما تا پایان دی یا بهمن ماه است و باید بتوانیم برنامه را تا ۱۵ بهمن ماه نهایی کنیم که نیازمند مروری دقیق از سوی دانشگاه‌ها است.

وی در خاتمه افزود: معتقدم همه دانشگاه‌ها باید برنامه عملیاتی ۹۵، شاخص‌ها و مستندات آن را برای عملیاتی شدن به خوبی بشناسند و فعالیت‌های جاری در حوزه دانشجویی را به بهترین نحو ممکن عملیاتی کنند.

گفتنی است نشست «هم‌اندیشی و آسیب‌شناسی برنامه عملیاتی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی» امروز شنبه ۲۲ آبان ماه با حضور مدیران و مسئولان فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و همچنین جمعی از کارشناسان پایش برنامه عملیاتی و مدیران معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.